Spekulace: Boullier by mohl přejít k Ferrari a další zajímavé přesuny

Hodně divoká spekulace se šíří internetem. Bude novým šéfem Scuderie Eric Boullier?
Spekulace: Boullier by mohl přejít k Ferrari a další zajímavé přesuny

Vztah mezi Marchionnem a Arrivabenem se prý zhoršuje. Ve Wokingu také nebude vše v pořádku – spekuluje se o konci Rona Dennise. Kromě toho se k McLaenu připojil Jost Capito. Přestože Boullier zůstává ve své funkci, jeho role je poněkud méně důležitá. To vše vyústilo ve spekulace, které Boulliera spojují s Maranellem.

Přesuny

Nejen mezi jezdci dochází k přesunům. Velká fluktuace je také mezi zaměstnanci. Určitým katalyzátorem je samozřejmě Renault.

Podle novináře Jamese Allena opouští Toro Rosso jeho hlavní inženýr Phil Charles, který společně s Jamese Keyem odpovědný za to, že má juniorka Red Bullu poměrně dobré šasi. Charles už nebude ani v USA. Za jeho odchodem prý nejsou neshody ale spíše rodina, která není spokojená v Itálii.

Klepněte pro větší obrázek

Odejít by měl také hlavní inženýr McLarenu Ciaron Pilbeam, který má posílit v příštím roce Renault. Jeho nástupcem by mohl b být Andrea Stella. Určitě si ho pamatujete z dob u Ferrari, kde působil jako hlavní inženýr Alonsa. Se Španělem pak odešel do Wokingu.

Klepněte pro větší obrázek
Ciaron Pilbeam působil u týmu BAR Honda, poté u Red Bullu (závodní inženýr Kliena, Doornbose a Webbera) a Lotusu. Nyní pracuje pro McLaren.

Velké otazníky stále visí nad Jamesem Allisonem. Návrat k Renaultu už byl odmítnut, přestup k Red Bullu v podstatě také. Rovněž McLaren není moc reálný, i když případný Dennisův odchod by mohl situaci změnit.

Vyloučit nelze ani Allisonův příchod k Mercedesu, kde by mohl skončit Paddy Lowe.  

Foto: Getty Images / Mark Thompson, Peter Fox

Diskuze (20) Další článek: Komentář: Formule 1 potřebuje vítězství Ferrari
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
19. října | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00