Špatný tlak v pneumatikách. Aston Martin popsal kvalifikační pád

Sebastian Vettel se v průběhu posledního tréninku střídal s Fernandem Alonsem na čele. Zatímco Alonso v kvalifikaci získal první řadu, Vettel skončil 17. Po penalizaci Leclerca odstartuje ze 16. místa.
Špatný tlak v pneumatikách. Aston Martin popsal kvalifikační pád

„Co to bylo? Je to úplně jiné než dnes ráno, velmi jiné,“ stěžoval si Vettel do týmového rádia. „Neměl jsem žádnou přilnavost. Měl jsem pocit, jako by byla levá zadní část rozbitá.“

Aston Martin se domnívá, že příčinou problému bylo nedostatečné snížení tlaku v pneumatikách, které by kompenzovalo zlepšení podmínek na trati.

„Dnes ráno jsme toho najezdili poměrně hodně a tlak se příliš nezvýšil," vysvětlil šéf týmu Mike Krack, kterého cituje The Race.

„Museli jsme absolvovat hodně kol, aby se tlak dostal nahoru. A mysleli jsme si, že podmínky pro kvalifikaci jsou dost podobné. Ale odpoledne jsme měli na trati 20 aut, která pravděpodobně vysušovala trať nebo ji zrychlovala, mnohem, mnohem rychleji, než jsme předpokládali.“

„Pak nám došel čas. Jste tam a snažíte se z toho vytěžit co nejvíce. Kdyby se nám podařilo dostat do Q2, mohli jsme to včas upravit nebo provést další úpravy. Ale došel nám čas.“

Krack řekl, že Aston Martin snížil tlak, ale zpětně si uvědomil, že „jsme měli udělat další krok“.

Další článek: Haas zažil v Kanadě nejúspěšnější kvalifikaci v historii týmu

18:42 | Zraněného Ralpha Boschunga nahradí v týmu Campos ve F2 tento víkend 31letý bývalý pilot F1 Roberto Merhi. V sérii jel naposledy v roce 2018.
18:36 | Vips podle Red Bullu stále zůstává mezi juniorskými jezdci týmu. Ukončení spolupráce se týkalo jen jeho role rezervního a testovacího jezdce.
10:51 | Leclerc a Binotto byli včera večer spatřeni při odchodu z restaurace v Monaku. Že by šéf přijel uklidnit Leclerca domů po dalším "selhání" týmu?
5. července | F1 chystá putovní výstavu. Podrobnosti chce uveřejnit na podzim.

GP Rakouska 2022

Pátek 8. července 2022
1. trénink 13.30–14.30
Kvalifikace 17.00–18.00
Sobota 9. července 2022
2. trénink 12.30–13.30
Sprint 16.30
Neděle 10. července 2022
Závod 15.00