Špatný start zhatil šanci na vítězství, běduje Räikkönen

Fin skončil na druhém místě mezi piloty Mercedesu, Vettel do závodu ani neodstartoval.
Špatný start zhatil šanci na vítězství, běduje Räikkönen

Kimi Räikkönen lituje zpackaného startu do Velké ceny Bahrajnu, podle jeho slov jej totiž připravil o šanci bojovat s Nikem Rosbergem o vítězství.

Fin se kvalifikoval na čtvrté místo, startoval však v podstatě třetí, neboť týmovému kolegovi Sebastianu Vettelovi v zaváděcím kole vypověděla službu technika.

Räikkönen však v prvním kole spadl na páté místo a než se dostal za Rosberga na druhé, ztrácel na něj už 10 sekund.

„Samozřejmě to není tak špatné, ale nepovedl se mi start a po několika kolech jsem byl druhý za Nikem,“ řekl. „Bylo docela těžké dotáhnout to, ale dělali jsme, co jsme mohli.“

„Měli jsme celkem slušnou rychlost, ne dost na vítězství... druhé místo bylo tím nejlepším, čeho jsme dnes mohli dosáhnout a my se to pokusíme zlepšit.“

Vettel neodstartoval

Sebastian Vettel nakonec do závodu vůbec nezasáhl, už v zahřívacím kole se totiž z jeho ferrari vyvalil dým a Němec musel odstavit svůj vůz na rovince před poslední zatáčkou. Po odstoupení Räikkönena v Austrálii tak šlo o druhý problém v řadě.

Na dotaz, zda má ze spolehlivosti Ferrari obavy, odpověděl: „To ne. Samozřejmě není ideální, když odstavíte auto ještě před prvním kolem. Přes zimu jsme se opravdu snažili, před několika měsíci to s námi vypadalo ještě hůř.“

„Měli jsme ale důvod být věřit si, že víme, v čem byl problém, takže mě to teď překvapilo, nejen mě, ale celý tým.“

Ferrari zatím neví, co bylo problémem, šéf stáje Maurizio Arrivabene však prozradil, že první indikace ukazují na ventil nebo palivový vstřik. Vyloučil však, že by závada měla spojitost s australským problémem Räikkönena.

„Kluci se na to dívají,“ řekl. „Vypadá to na ventil nebo vstřik v pístu. To je, co jsem slyšel. U Kimiho šlo o turbo, to s tímhle nemá co dělat.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Grosjean v Bahrajnu vylepšil svůj výsledek z Austrálie

9:57 | Za chvíli hlavní závod F2, živě třeba na Sport 1.
15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10