Špatný restart mě připravil o šanci na vítězství, lituje třetí Stroll

O první vítězství v kariéře formule 1 připravil Lance Strolla podle jeho slov špatný restart Velké ceny Itálie, kdy se před něj dostal pozdější vítěz Pierre Gasly.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Špatný restart mě připravil o šanci na vítězství, lituje třetí Stroll | Foto: Getty Images / Mark Thompson

K pevnému restartu závodu se pilot týmu Racing Point postavil na druhé místo na roštu vedle Lewise Hamiltona, kterého ale čekala penalizaci 10 sekund stop&go.

Okamžitě po restartu ale Stroll přišel o druhé místo. To jej podle jeho slov připravilo o šanci na vítězství.

„Myslím, že jsem si to tam prohrál sám, když jsem restartoval druhý. Na startu jsem neměl žádnou přilnavost, hodně se mi protočila kola a všichni kolem mě proletěli. Jsem rád, že jsem získal třetí místo. Myslím, že nám dnes vítězství proklouzlo mezi prsty, ale třetí místo je skvělé.“

Stroll tak třetím místem vyrovnal svůj dosud nejlepší výsledek ve formuli 1, když ještě v barvách Williamsu skončil třetí v ázerbájdžánském Baku v roce 2017.

„Už je to pár let, co jsem byl na pódiu. Je fajn vrátit se zpátky. V prvních kolech to byl pěkný souboj s Carlosem (Sainzem Jr.). Předjel jsem ho vnějškem a on mě pak znovu předjel v první zatáčce. Byl to šílený závod. Mám velkou radost z Pierra, myslím, že si to opravdu zaslouží. Měl skvělý restart a po celý závod jel vyrovnaně.“

Bodoval i Pérez

Sergio Pérez zůstal ve stínu Strollova úspěchu. I Mexičan ale na okruhu v Monze bodoval, když dojel desátý.

„Gratuluji Lancovi a týmu k pódiu, je to skvělý výsledek. Z mého pohledu to byl smolný den. Zdá se, že vše, co se mohlo pokazit, se nám přihodilo. Hlavním pozitivem je, že jsem byl schopen se dostat zpátky na desáté místo a získal jsem bod,“ řekl Pérez.

Další článek: Sainz Jr. je z druhého místa napůl zklamaný

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00