Špatné výsledky jsou mojí chybou, říká Schumacher

Německá hvězda odmítá, že by neuspokojivá sezona tkvěla ve vozech Mercedesu. Na vině prý není ani práce samotného týmu.
Špatné výsledky jsou mojí chybou, říká Schumacher

Šéf Mercedesu Dieter Zetsche se na začátku října Michaelu Schumacherovi omluvil s tím, že za potíže při jeho comebacku mohou špatné vozy. Sedminásobný mistr světa ovšem ze zklamání viní hlavně sebe.

"Jsme závodní jezdci, a tak bychom se neměli vymlouvat na vozy. Měli bychom být na nich nezávislí. Fakt, že to nevyšlo podle očekávání, je mou chybou, nikoliv chybou týmu. Důležité je, abyste se na konci mohli podívat do zpětných zrcátek a říci, že jste tomu dali všechno. To naštěstí mohu. Formuli 1 opouštím s hlavou vztyčenou," řekl Schumacher v rozhovoru pro Die Welt.

David Coulthard nedávno ve svém komentáři k oznámení Schumacherova odchodu z formule 1 uvedl, že Schumi zřejmě vycítil, že jeho čas nadešel. Podle Coultharda už je tentokrát Schumacher na odchod i psychicky připraven. A slova samotného třiačtyřicetiletého pilota to jen potvrzují:

"Nejvíce ze všeho se těším na čas strávený s rodinou. Jak často jela manželka na turnaj (Corinna Schumacherová je velkou fanynkou westernového jezdění a sama úspěšná jezdkyně - pozn. redakce) a já za ní nemohl, protože jsem byl na závodech? V poslední době mě to sžíralo čím dál více. 

Pohybovat se na nejvyšší sportovní úrovni lze jen po nějaký čas. Už tak jsem svůj pobyt prodloužil více než většina jiných. Má mise je u konce a mohu se těšit na šťastnou periodu mého života, kterou jsem si zakusil po prvním odchodu."

V aktuálním pořadí sezony 2012 zaujímá Michael Schumacher 14. místo. Shodou okolností mu stejná pozice patřila na konci debutové sezony 1991. Tehdy ovšem nastoupil pouze do šesti závodů (jeden v barvách Jordanu a pět za Benetton).

Diskuze (440) Další článek: V Indii dostane DRS více prostoru než loni