Špatné překvapení nás příští rok nepotká, věří šéf Ferrari

Ferrari podniká takové změny v rámci svého týmu, že by mělo pokrýt všechny eventuality a nebýt v prvním závodě roku 2012 nepříjemně zaskočeno jako letos, když začala sezóna.
Špatné překvapení nás příští rok nepotká, věří šéf Ferrari

Po letošních testech vstupovalo Ferrari do sezóny jako jeden z favoritů, ale v Austrálii ho čekalo rychlé vystřízlivění. Red Bull disponoval v Melbourne náskokem, který se nikdy nepodařilo dohnat. A nejen to, nepříjemně rychlý byl z pohledu Scuderie také McLaren.

V Maranellu proto letos proběhlo mnoho změn. Všechny s cílem zamezit opakování takové situace. "Reagovali jsme po organizační stránce, provedli jsme určité změny. Udělali jsme jich hodně a na začátku příštího roku přijdou další," řekl šéf týmu Stefano Domenicali.

"Za druhé také chceme být skromní a zajistit, že nepodceníme žádnou oblast vývoje. S novými pravidly už nebude mít tak velký vliv foukaný difuzor, takže musíme zajistit, aby byl náš vůz celkově velmi efektivní a generoval přítlak, protože to byl náš letošní hlavní problém."

"Musíme zůstat realisté a já věřím rozhodnutím, která učinili naši technici, aby zajistili, že nás nepotká žádné velké překvapení, až začne sezóna. Věřím práci, kterou tu ve dne v noci odvádějí naši lidé, protože je tu obrovská vůle nás dostat tam, kde máme být."

Ferrari zatím neoznámilo, kdy přesně představí svůj nový vůz, ale v každém případě ho chce nasadit hned do prvních testů 7. února na okruhu v Jerezu.

Další článek: Pro Force Indii budou závodit Paul di Resta a Nico Hülkenberg

13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...
9. dubna | Jacques Villeneuve dnes slaví 50. narozeniny.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00