Špatné překvapení nás příští rok nepotká, věří šéf Ferrari

Ferrari podniká takové změny v rámci svého týmu, že by mělo pokrýt všechny eventuality a nebýt v prvním závodě roku 2012 nepříjemně zaskočeno jako letos, když začala sezóna.
Špatné překvapení nás příští rok nepotká, věří šéf Ferrari

Po letošních testech vstupovalo Ferrari do sezóny jako jeden z favoritů, ale v Austrálii ho čekalo rychlé vystřízlivění. Red Bull disponoval v Melbourne náskokem, který se nikdy nepodařilo dohnat. A nejen to, nepříjemně rychlý byl z pohledu Scuderie také McLaren.

V Maranellu proto letos proběhlo mnoho změn. Všechny s cílem zamezit opakování takové situace. "Reagovali jsme po organizační stránce, provedli jsme určité změny. Udělali jsme jich hodně a na začátku příštího roku přijdou další," řekl šéf týmu Stefano Domenicali.

"Za druhé také chceme být skromní a zajistit, že nepodceníme žádnou oblast vývoje. S novými pravidly už nebude mít tak velký vliv foukaný difuzor, takže musíme zajistit, aby byl náš vůz celkově velmi efektivní a generoval přítlak, protože to byl náš letošní hlavní problém."

"Musíme zůstat realisté a já věřím rozhodnutím, která učinili naši technici, aby zajistili, že nás nepotká žádné velké překvapení, až začne sezóna. Věřím práci, kterou tu ve dne v noci odvádějí naši lidé, protože je tu obrovská vůle nás dostat tam, kde máme být."

Ferrari zatím neoznámilo, kdy přesně představí svůj nový vůz, ale v každém případě ho chce nasadit hned do prvních testů 7. února na okruhu v Jerezu.

Další článek: Pro Force Indii budou závodit Paul di Resta a Nico Hülkenberg

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10