Špatná zpráva pro soupeře Red Bullu: Newey se pořád baví, odchod neplánuje

Šéfdesignér Red Bullu Racing Adrian Newey přiznal, že trochu zariskoval, když před lety odešel z McLarenu, ale se svým rozhodnutím je spokojený a nelituje.
Špatná zpráva pro soupeře Red Bullu: Newey se pořád baví, odchod neplánuje

Newey bývá často citován jako ústřední postava úspěchů Red Bullu a soupeři se ho už mnohokrát snažili přetáhnout, včetně Ferrari.

"Když jsem přišel k Red Bullu, odejít z etablovaného týmu, jako je McLaren, a přestoupit k začínajícímu týmu sponzorovanému výrobcem limonád, bylo z pohledu kariéry trochu riziko," vzpomínal.

"Ale je to neuvěřitelně uspokojující. Je tu sranda jako s klukama ve škole, opravdu. Moc rád pracuji s týmem, moc rád pracuji s kolegy u týmu, tohle prostředí je pro mě velmi stimulující."

"Nepředstíráme, že jsme něčím, čím nejsme. Jsme tým formule 1, který funguje v relativně ošuntělých prostorách továrny v Milton Keynes, nic kouzelného. Jen se snažíme zůstat nohama na zemi a mít v týmu kreativní atmosféru."

Newey sice v minulosti říkal, že ve formuli 1 nechce pracovat věčně, lákají ho zejména sportovní jachty, ale tento případný přestup se odkládá na neurčito.

"Příští rok tu máme velké změny pravidel, které jsou vzrušující a zároveň nervující. Takže na to se teď soustředím. Pak uvidíme," uvedl ke své budoucnosti.

Další článek: FIA zahřála podlahu RB9 na 300 stupňů, aby odhalila ohýbání. Na nic nepřišla