Špatná zpráva pro Ricciarda. Renault nečeká, že příští rok vyhraje závod

Daniel Ricciardo bude příští rok jezdit za Renault. S vítězstvím v závodě ale podle Cyrila Abiteboula počítat nemá.
Špatná zpráva pro Ricciarda. Renault nečeká, že příští rok vyhraje závod

Daniel Ricciardo vyhrál ve formuli 1 zatím sedm závodů. Letos vyhrál dvakrát – v Číně a v Monaku. Příští rok bude jezdit za Renault a na další vítězství si bude muset po konci letošní sezóny počkat.

„Dali jsme si za cíl bojovat o mistrovství světa v roce 2021 a doufáme, že začneme vyhrávat v roce 2020, ale ne dříve,“ uvedl Cyril Abiteboul pro Auto Hebdo.

Podle Abiteboula nebude Ricciardo jen v roli jezdce, ale někoho, kdo se bude podílet na budování týmu. „Uvědomil jsem si, že jezdci ve věku 29 let nechtějí jen jezdit, ale chtějí na něco aspirovat. To samé platí pro Nica Hülkenberga, kterému je 30.“

Villeneuve o přestupu Ricciarda: Já to říkal!

Villeneuve o přestupu Ricciarda: Já to říkal!

Abiteboul také uvedl, že Ricciardo měl patrně pochybnosti o Hondě. „Stejně jako ostatní, také on vidí pokrok Hondy. Vidí také statistiky a spotřebované motory v Toro Rosso. Upřímně řečeno, moc o tom nemluvíme, protože penalizace osmdesáti míst pro Hartleyho nevyvolá velký rozruch. Až bude Honda v red bullu, tak to bude jiné.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (22) Další článek: Zlepšení Sauberu vypadá větší kvůli mému špatnému začátku sezóny, říká Leclerc
18:00 | Dobrá zpráva: F1 bude vysílat živě první předsezónní testy. Špatná zpráva: V rámci F1TV, která není v ČR dostupná.
15:33 | Takhle si McLaren představuje F1 budoucnosti odkaz
22. ledna | Zdá se, že Ticktum má smůlu. Účastní se zimní asijské F3, ale body za super licenci podle Autosportu nedostane. FIA totiž požaduje, aby měla série alespoň 5 závodů a tato má jen 3.
22. ledna | Kuan-jü Čou bude vedle závodění ve F2 pracovat jako vývojový jezdec Renaultu. Čínský závodním prošel Jezdeckou akademií Ferrari.