Špatná sezóna pomohla McLarenu k potřebným změnám

McLaren nachází v letošním neúspěchu pozitiva. Podle šéfa týmu Martina Whitmarshe se alespoň podařilo prosadit změny, na kterých by se jinak těžko hledala shoda.
Špatná sezóna pomohla McLarenu k potřebným změnám

Sezóna bez jediné výhry nemůže být podle standardů wokingské stáje vnímána jinak než špatná, ale nikdo není pořád nahoře a McLaren našel novou motivaci.

"Selhání je bolestivé, ale občas potřebujete vy i firma nakopnutí," vysvětloval Whitmarsh Autosportu. "Já jsem optimista, takže říkám, že se mi to moc nelíbilo, ale s ohledem na budoucnost nás to přimělo udělat určitá rozhodnutí, která by minulou zimu byla těžká, protože jsme si až do Austrálie mysleli, že jsme stejně dobří jako všichni ostatní."

"Většina nemůže sedět a říkat, že nepotřebujeme změny, nebo že jsme odvedli dost dobrou práci, protože to tak není. Změny jsou v tomto prostředí o dost snadnější a změny jsou v každé organizaci klíčové, ať už jste nahoře nebo ne. Jen je těží je implementovat, když si o sobě myslíte, že jste ve formě."

Whitmarsh si je vědom své zodpovědnosti za výsledky týmu a přiznal, že měl tak trochu obavy i svoji funkci.

"Do jisté míry. Ale největší tlak na sebe vyvíjím já sám. Fakt je, že když upadnou kola, je to moje vina. Když auto není dost dobré, je to moje vina. Pokud pilot udělá chybu, je to moje vina. Lidé hovoří o tlaku, ale ten největší tlak je vnitřní."

Další článek: Alonso bude pro Räikkönena příliš velkým soustem

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00