Špatná sezóna pomohla McLarenu k potřebným změnám

McLaren nachází v letošním neúspěchu pozitiva. Podle šéfa týmu Martina Whitmarshe se alespoň podařilo prosadit změny, na kterých by se jinak těžko hledala shoda.
Špatná sezóna pomohla McLarenu k potřebným změnám

Sezóna bez jediné výhry nemůže být podle standardů wokingské stáje vnímána jinak než špatná, ale nikdo není pořád nahoře a McLaren našel novou motivaci.

"Selhání je bolestivé, ale občas potřebujete vy i firma nakopnutí," vysvětloval Whitmarsh Autosportu. "Já jsem optimista, takže říkám, že se mi to moc nelíbilo, ale s ohledem na budoucnost nás to přimělo udělat určitá rozhodnutí, která by minulou zimu byla těžká, protože jsme si až do Austrálie mysleli, že jsme stejně dobří jako všichni ostatní."

"Většina nemůže sedět a říkat, že nepotřebujeme změny, nebo že jsme odvedli dost dobrou práci, protože to tak není. Změny jsou v tomto prostředí o dost snadnější a změny jsou v každé organizaci klíčové, ať už jste nahoře nebo ne. Jen je těží je implementovat, když si o sobě myslíte, že jste ve formě."

Whitmarsh si je vědom své zodpovědnosti za výsledky týmu a přiznal, že měl tak trochu obavy i svoji funkci.

"Do jisté míry. Ale největší tlak na sebe vyvíjím já sám. Fakt je, že když upadnou kola, je to moje vina. Když auto není dost dobré, je to moje vina. Pokud pilot udělá chybu, je to moje vina. Lidé hovoří o tlaku, ale ten největší tlak je vnitřní."

Další článek: Alonso bude pro Räikkönena příliš velkým soustem

15:08 | Haas potvrdil, že Mazepin bude jezdit s číslem 9. Původně chtěl jezdit s číslem 99, ale to má Giovinazzi. Číslo 9 měl Ericsson, ale vzhledem k tomu, že je (bude) dva roky mimo F1, tak se číslo uvolní...
15:04 | Podle španělských médií dostal Alonso zelenou pro účast v testu mladíků po Abú Dhabí. Do testů by prý měly být nakonec nasazeny dvě auta od každého týmu, takže uvidíme i Buemiho, Kubicu, Ferrari zřejmě nasadí Sainze. Zatím to nebylo potvrzeno.
13:33 | Mick Schumacher se s Haasem zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí a také testů po závodě.
9:40 | Jezdecké sestavy pro GP Sachíru: Haas: Pietro Fittipaldi, Kevin Magnussen Mercedes: George Russell, Valtteri Bottas Williams: Jack Aitken, Nicholas Latifi

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10