Špatná sedačka může způsobit ztrátu citlivosti nohy, zjistil Bianchi

Jules Bianchi si letos ověřil, jak důležité je, aby pilotova sedačka byla vytvarovaná přesně podle jeho potřeb. Marussii se to na první pokus nepodařilo.
Špatná sedačka může způsobit ztrátu citlivosti nohy, zjistil Bianchi

Týmy vyrábějí sedačky na míru. Jezdec si sedne do speciální měkké hmoty, která se vytvaruje podle jeho těla a vytvoří formu pro výrobu karbonové sedačky. Tu si pak jezdec vyzkouší a dochází k případnému ladění detailů.

A Bianchi evidentně doplatil na svoji pozdní nominaci, protože si v testech nestihl důkladně ověřit, že se mu ve voze Marussie sedí dobře. V závodech zjistil, že má nemalé potíže, proto potřebuje novou sedačku.

"V továrně mi odlili novou, minulý pátek v Anglii," prozradil v rozhovoru pro list Var-Matin. "Doufám, že tahle bude něžnější k mému sedacímu nervu. Protože pravidelně ztrácet citlivost v levé noze po deseti kolech, to není ideální."

Jak vypadá sedačka monopostu formule 1 a jak je umístěná ve voze, si můžete prohlédnout na videu týmu Sauber.

Další článek: Výročí: Před 45 lety zahynul Mike Spence

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.