Špatná sedačka může způsobit ztrátu citlivosti nohy, zjistil Bianchi

Jules Bianchi si letos ověřil, jak důležité je, aby pilotova sedačka byla vytvarovaná přesně podle jeho potřeb. Marussii se to na první pokus nepodařilo.
Špatná sedačka může způsobit ztrátu citlivosti nohy, zjistil Bianchi

Týmy vyrábějí sedačky na míru. Jezdec si sedne do speciální měkké hmoty, která se vytvaruje podle jeho těla a vytvoří formu pro výrobu karbonové sedačky. Tu si pak jezdec vyzkouší a dochází k případnému ladění detailů.

A Bianchi evidentně doplatil na svoji pozdní nominaci, protože si v testech nestihl důkladně ověřit, že se mu ve voze Marussie sedí dobře. V závodech zjistil, že má nemalé potíže, proto potřebuje novou sedačku.

"V továrně mi odlili novou, minulý pátek v Anglii," prozradil v rozhovoru pro list Var-Matin. "Doufám, že tahle bude něžnější k mému sedacímu nervu. Protože pravidelně ztrácet citlivost v levé noze po deseti kolech, to není ideální."

Jak vypadá sedačka monopostu formule 1 a jak je umístěná ve voze, si můžete prohlédnout na videu týmu Sauber.

Další článek: Výročí: Před 45 lety zahynul Mike Spence

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?