Španělsko by mohlo zůstat v kalendáři, ale jet se v jiný termín

Ještě před pár týdny se předpokládalo, že Španělsko vypadne z kalendáře formule 1 a královna motorsportu se na něj podívá jen v rámci předsezónních testů. Nyní se situace pro Barcelonu jeví lépe.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Španělsko by mohlo zůstat v kalendáři, ale jet se v jiný termín | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Situaci Španělska komplikuje mimo jiné to, že tamní vláda už nechce závody dotovat. Do kalendáře se navíc tlačí další destinace. Příští rok přibude Nizozemsko a Vietnam.

Podle Motorsport.com a španělských médií by však smlouva s Barcelonou mohla být prodloužena o jeden rok. Místním by to poskytlo dostatek času najít jiná řešení a dohodnout novou víceletou smlouvu. Roční prodloužení by mohla podpořit finančně také vláda, ale jednání stále probíhají.

GP Španělska 2019 objektivem Jiřího Křenka: vnitřnosti ferrari i volant alfy romeo

GP Španělska 2019 objektivem Jiřího Křenka: vnitřnosti ferrari i volant alfy romeo

Sezóna začne 15. března v Austrálii. Poté budou následovat Bahrajn, Vietnam a Čína. Evropská sezóna měla začít 3. května v Zandvoortu, ale vzkříšení Španělska by tím mohlo zamíchat. Je možné, že Nizozemsko bude o týden posunuto. Případně zůstane 3. května a ve Španělsku by se jelo později v průběhu roku. Místní varují, že v červenci je horko a v září se zase potýkají s velkými dešti, takže květen je pro ně ideální.

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Další článek: V prvním tréninku byli v Německu nejrychlejší jezdci Ferrari. První Vettel

16:35 | Buemi je nyní oficiálním rezervním jezdcem Red Bullu a AlphaTauri. Sergio Sette Camara bude závodit v japonské super formuli.
16. října | Charles Leclerc slaví 23. narozeniny.
16. října | Ve Vietnamu zrušili letošní premiérový závod. Dosud byl oficiálně jen odložený, i když nebyl ani v kalendáři.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10