Španělsko by mohlo zůstat v kalendáři, ale jet se v jiný termín

Ještě před pár týdny se předpokládalo, že Španělsko vypadne z kalendáře formule 1 a královna motorsportu se na něj podívá jen v rámci předsezónních testů. Nyní se situace pro Barcelonu jeví lépe.
Španělsko by mohlo zůstat v kalendáři, ale jet se v jiný termín | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Situaci Španělska komplikuje mimo jiné to, že tamní vláda už nechce závody dotovat. Do kalendáře se navíc tlačí další destinace. Příští rok přibude Nizozemsko a Vietnam.

Podle Motorsport.com a španělských médií by však smlouva s Barcelonou mohla být prodloužena o jeden rok. Místním by to poskytlo dostatek času najít jiná řešení a dohodnout novou víceletou smlouvu. Roční prodloužení by mohla podpořit finančně také vláda, ale jednání stále probíhají.

GP Španělska 2019 objektivem Jiřího Křenka: vnitřnosti ferrari i volant alfy romeo

GP Španělska 2019 objektivem Jiřího Křenka: vnitřnosti ferrari i volant alfy romeo

Sezóna začne 15. března v Austrálii. Poté budou následovat Bahrajn, Vietnam a Čína. Evropská sezóna měla začít 3. května v Zandvoortu, ale vzkříšení Španělska by tím mohlo zamíchat. Je možné, že Nizozemsko bude o týden posunuto. Případně zůstane 3. května a ve Španělsku by se jelo později v průběhu roku. Místní varují, že v červenci je horko a v září se zase potýkají s velkými dešti, takže květen je pro ně ideální.

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Další článek: V prvním tréninku byli v Německu nejrychlejší jezdci Ferrari. První Vettel

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00