Spa z kalendáře vyřadit nechceme, ujišťuje Ecclestone

Okruh Spa-Francorchaps nepatří mezi kandidáty na vyřazení z kalendáře, Bernie Ecclestone se nemíní Grand Prix Belgie zbavit.
Spa z kalendáře vyřadit nechceme, ujišťuje Ecclestone

Obavy vyvolal rozhovor, který Ecclestone poskytl britskému Guardianu. Některá média ho chybně interpretovala, protože šéf formule 1 pouze vtipkoval, když řekl, že prvním kandidátem na vyřazení z kalendáře je Spa, ve skutečnosti prstem ukázal na Turecko, více zde.

"Ano, je možné, že z kalendáře zmizí některé evropské Grand Prix. Ale které, to nevím," řekl šéf formule 1 pro RTBF. "Aby bylo jasno, Grand Prix Belgie si chceme nechat. Jestli zmizí, tak protože to budou chtít Belgičané."

Okruhy musí každoročně platit poplatky za formuli 1 ve výši 20 až 40 miliónů dolarů, což často představuje víc, než pořádáním Grand Prix vydělají. Rozdíl většinou hradí vláda. To v posledních letech působí největší problémy právě v Belgii, ale třeba i v Německu.

Další článek: Musíme zůstat nohama na zemi, říká vedení Ferrari

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.