Spa je můj nejoblíbenější okruh, říká Räikkönen

Kimi Räikkönen je králem Spa. Alespoň mezi současnými jezdci. V Belgii vyhrál celkem 4x v letech 2004, 2005, 2007 a 2009.
Spa je můj nejoblíbenější okruh, říká Räikkönen

„Spa je asi můj nejoblíbenější okruh, protože je to trať ve starém stylu, která stoupá a klesá v lese a líbí se mi, jak je rychlá a plynulá,“ říká Räikkönen pro web F1.com.

Mistr světa z roku 2007 si myslí, že Spa nabízí dobrou podívanou pro fanoušky. A jaký je jeho pohled z pozice závodního jezdce? „Myslím, že jako jezdec můžete udělat rozdíl v každé části okruhu, ale stejně jako u jiných tratí, je to kombinace faktorů. V první zatáčce můžete hodně získat ale také ztratit. Musíte být hodně rychlí, protože pak přichází dlouhá rovinka a to včetně Eau Rouge.“

Pojede se v Eau Rouge letos na plný plyn?

Pojede se v Eau Rouge letos na plný plyn?

Právě slavnou zatáčku jezdci obvykle jezdili na plný plyn, což podle některých možná letos nebude možné kvůli nižšímu přítlaku. Pochybnosti má také Räikkönen. Ten zde naposledy vyhrál v roce 2009, tedy v sezóně dvojitých difuzorů, kdy se Ferrari vůbec nedařilo.

„Minulé jsem tu vyhrál ve Ferrari. Bylo to v roce, kdy jsme od začátku bojovali spíše sami se sebou, ale ve Spa se nám vše povedlo. Bylo by dobré, kdyby se nám to podařilo i letos. Závodění by pak bylo zábavnější. Je to vždy větší legrace, když máte dobré výsledky.“

Diskuze (26) Další článek: Souboj s Rosbergem je jako poker, říká Hamilton
21:03 | Albon bude jezdit s číslem 23.
11:42 | Max Verstappen lituje, že si nikdy nezazávodil s Fernandem Alonsem. V době, kdy přišel do F1, měl už Alonso nekonkurenceschopné auto.
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.