Soustřeďme síly na rok 2014, zavelel šéf automobilky Mercedes

Dieter Zetsche očekává coby nejvyšší představitel koncernu Daimler, že Mercedes letos nebude bojovat o celkové vítězství. Hlavní příležitost vidí v příštím roce.
Soustřeďme síly na rok 2014, zavelel šéf automobilky Mercedes

Mercedes patří v posledních letech mezi nejlepší výrobce motorů F1 a není tajemstvím, že těchto svých dovedností chce využít s příchodem nových šestiválcových agregátů v příští sezóně. Podle Zetscheho je třeba jí podřídit vývoj.

"Nadcházející sezóna nám asi neumožní ukázat veškeré dopady změn (v týmu), ale v roce 2014 budeme mít dobrou šanci vyhrát šampionát, hlavně díky novým pravidlům o motorech," řekl na detroitském autosalónu. "Klíčové je optimalizovat šasi a motor pro tuto příležitost."

Mercedes je jedinou typickou automobilkou s vlastní stájí formule 1 a od účasti v tomto sportu pochopitelně očekává výsledky.

"Formule 1 je velmi viditelná platforma a není pochyb o tom, že utrácíme velkou část marketingového rozpočtu na soutěžení, protože je podle nás blízko našemu hlavnímu byznysu," vysvětloval šéf Daimleru.

"Ale jelikož je tak viditelná, lidé celkem rychle vidí, jestli jste úspěšní nebo ne a jestli výsledky plní vaše očekávání. U Mercedesu musí být očekávání taková, že v každém závodě budeme vpředu a bojovat o vítězství."

Na svoji první výhru v novodobé historii dosáhl Mercedes loni v Číně, přesto nemůže být spokojený. Tým proto dlouhodobě prochází organizačními změnami, a ty ještě neskončily.

"I když jsme loni získali jedno vítězství, nedá se říct, že jsme mohli být považováni za kandidáty na vítězství všude. Proto jsme udělali změny: nový jezdec, nový předseda a budou další."

"Viděli jsme, že je náš motor nejlepší, nebo že patří mezi nejlepší, a jezdci patřili mezi nejlepší. Skutečný problém je v šasi a my na tom pracujeme."

Diskuze (33) Další článek: Na Hülkenberga zapůsobilo zázemí Sauberu