Soustředit se na Alonsa bylo správné, říká prezident Ferrari

Luca di Montezemolo považuje za hlavní důvod návratu Ferrari do boje o titul rozhodnutí soustředit týmové úsilí na Fernanda Alonsa.
Soustředit se na Alonsa bylo správné, říká prezident Ferrari

Jak se podařilo Scuderii téměř smazat bodovou ztrátu v šampionátu jezdců, vysvětloval Montezemolo na pařížském autosalónu, citovala ho Gazzetta dello Sport. "Za prvé se ukázalo, že rozhodnutí soustředit se na Alonsa bylo správné. Je velmi silný a blízký týmu, navzdory obavám některých lidí dobře zapadl od prvního dne."

"Za druhé duch a odhodlání týmu nebyly nikdy zlomené nebo narušené. Tým prokázal schopnost reagovat a bojovat. Také ví, jak vyhrávat pod tlakem. Za třetí se ukázalo být životně důležité soustředit se na lidi, jako jsou (šéf týmu Stefano) Domenicali a (technický ředitel Aldo) Costa."

Prezident Ferrari si pochvaloval, že od roku 1997 bojovala Scuderia s výjimkou sezóny 2005 vždy o titul až do posledního závodu, přičemž v posledních deseti letech vyhrála osm titulů v konstruktérech. Letošní šanci na vítězství odhadl na 35 procent.

V závěrečných Grand Prix očekává Montezemolo týmový výkon a jistému tlaku vystavil Felipeho Massu. "V posledních čtyřech závodech očekávám od Felipeho hodně," řekl. "Chci silného Massu, který bude brát body soupeřům. V Singapuru měl smůlu, ale má formu, s kterou může vítězit. Ti, kdo závodí pro Ferrari, nezávodí pro sebe, ale pro týmové barvy Ferrari. Kdo chce závodit pro sebe, narazí na tento tým."

Další článek: Massa: V Singapuru jsme zariskovali, ale nevyšlo to