Soustředím se na formuli 1 a jiné alternativy nezvažuji, prohlásil Vettel

Po sezoně 2020 Sebastian Vettel opustí Ferrari a jeho další budoucnost je zatím nejasná. O jeho služby směrem k Le Mans a WEC nedávno vyjádřil zájem americký miliardář a zakladatel značky sportovních vozů James Glickenhaus, Němec však formuli 1 prozatím opustit nechce.
Foto: Getty Images / Pool
Soustředím se na formuli 1 a jiné alternativy nezvažuji, prohlásil Vettel | Foto: Getty Images / Pool

Konec čtyřnásobného mistra světa u italské stáje na konci tohoto roku je zatím jedinou jistotou. Další vývoj Vettelovi kariéry je v tuto chvíli zahalen tajemstvím.

Německý pilot před časem potvrdil, že vedl určitá jednání s Renaultem, který ovšem nakonec vsadil na návrat „ztraceného syna“ Fernanda Alonsa.

Nejsilněji je Vettelovo jméno spojováno s Racing Pointem, který před sezonou 2021 projde transformací na Aston Martin. V případě podpisu smlouvy by u týmu, do kterého masivně investuje Lawrence Stroll, pravděpodobně nahradil Sergia Pereze.

Ferrari odjíždí z Belgie s prázdnou, Vettel uklidňuje tým

Ferrari odjíždí z Belgie s prázdnou, Vettel uklidňuje tým

Prioritou pro třiatřicetiletého závodníka je taková stáj, u které je vysoká šance na postupný progres. Racing Point by po propojení s Astonem Martin a se zázemím, které ze svých prostředků buduje Stroll, mohl Vettelovi požadavky splňovat.

„Nemám zájem upsat se týmu, který bude v pozici, ze které nebude moci bojovat o něco, co je hodné úsilí,“ rozpovídal se Němec pro motorsport.com.

„Velkou neznámou jsou také pravidla pro rok 2022. Mnoho týmů pochopitelně doufá, že se díky nim leccos změní.“

„Myslím, že budeme muset počkat a teprve potom uvidíme. Dám vám vědět, jakmile budu mít nějaké nové zprávy,“ ujistil Vettel.

Vettel do WEC? Americký miliardář mu nabízí sedačku pro Le Mans

Vettel do WEC? Americký miliardář mu nabízí sedačku pro Le Mans

I přes nedávné vyjádření do médií ze strany Jamese Glickenhause, který s vlastním týmem už příští rok vstoupí do FIA WEC, Sebastian Vettel podle vlastních slov nyní nezvažuje přechod do jiné série.

 „V tuto chvíli se soustředím na formuli 1 a jak už jsem řekl dříve, jiné alternativy nezvažuji.“

Vettelovo jméno se směrem k budoucnosti skloňovalo i se zastáváním určitého manažerského postu v některém z týmů, na tyto úvahy je ale zatím zjevně brzy.

„Nevím, na to v tuto chvíli neumím odpovědět. Závisí to na přesné pozici a na výzvě, jakou by to přinášelo.“

„Mám velkou vášeň a mnoho zkušeností s tímto sportem, takže čas ukáže. Pro tuto chvíli ale sám sebe vidím spíše v kokpitu.“

Další článek: Zákaz kvalifikačních režimů je tady. Týmy netuší, co se stane

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.