Soustředím se na formuli 1 a jiné alternativy nezvažuji, prohlásil Vettel

Po sezoně 2020 Sebastian Vettel opustí Ferrari a jeho další budoucnost je zatím nejasná. O jeho služby směrem k Le Mans a WEC nedávno vyjádřil zájem americký miliardář a zakladatel značky sportovních vozů James Glickenhaus, Němec však formuli 1 prozatím opustit nechce.
Foto: Getty Images / Pool
Soustředím se na formuli 1 a jiné alternativy nezvažuji, prohlásil Vettel | Foto: Getty Images / Pool

Konec čtyřnásobného mistra světa u italské stáje na konci tohoto roku je zatím jedinou jistotou. Další vývoj Vettelovi kariéry je v tuto chvíli zahalen tajemstvím.

Německý pilot před časem potvrdil, že vedl určitá jednání s Renaultem, který ovšem nakonec vsadil na návrat „ztraceného syna“ Fernanda Alonsa.

Nejsilněji je Vettelovo jméno spojováno s Racing Pointem, který před sezonou 2021 projde transformací na Aston Martin. V případě podpisu smlouvy by u týmu, do kterého masivně investuje Lawrence Stroll, pravděpodobně nahradil Sergia Pereze.

Ferrari odjíždí z Belgie s prázdnou, Vettel uklidňuje tým

Ferrari odjíždí z Belgie s prázdnou, Vettel uklidňuje tým

Prioritou pro třiatřicetiletého závodníka je taková stáj, u které je vysoká šance na postupný progres. Racing Point by po propojení s Astonem Martin a se zázemím, které ze svých prostředků buduje Stroll, mohl Vettelovi požadavky splňovat.

„Nemám zájem upsat se týmu, který bude v pozici, ze které nebude moci bojovat o něco, co je hodné úsilí,“ rozpovídal se Němec pro motorsport.com.

„Velkou neznámou jsou také pravidla pro rok 2022. Mnoho týmů pochopitelně doufá, že se díky nim leccos změní.“

„Myslím, že budeme muset počkat a teprve potom uvidíme. Dám vám vědět, jakmile budu mít nějaké nové zprávy,“ ujistil Vettel.

Vettel do WEC? Americký miliardář mu nabízí sedačku pro Le Mans

Vettel do WEC? Americký miliardář mu nabízí sedačku pro Le Mans

I přes nedávné vyjádření do médií ze strany Jamese Glickenhause, který s vlastním týmem už příští rok vstoupí do FIA WEC, Sebastian Vettel podle vlastních slov nyní nezvažuje přechod do jiné série.

 „V tuto chvíli se soustředím na formuli 1 a jak už jsem řekl dříve, jiné alternativy nezvažuji.“

Vettelovo jméno se směrem k budoucnosti skloňovalo i se zastáváním určitého manažerského postu v některém z týmů, na tyto úvahy je ale zatím zjevně brzy.

„Nevím, na to v tuto chvíli neumím odpovědět. Závisí to na přesné pozici a na výzvě, jakou by to přinášelo.“

„Mám velkou vášeň a mnoho zkušeností s tímto sportem, takže čas ukáže. Pro tuto chvíli ale sám sebe vidím spíše v kokpitu.“

Další článek: Zákaz kvalifikačních režimů je tady. Týmy netuší, co se stane

14:34 | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz
15:31 | Nürburgring prodal první várku lístků (5 tisíc kusů) za 2 hodiny. Bylo by to možná i rychleji, ale pod náporem zájemců padaly servery. Další lístky budou k dispozici v pátek.
22. září | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
21. září | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10