Soupeři vidí za zlepšením Mercedesu test s Pirelli

Šéfové konkurenčních týmů jsou přesvědčení, že Mercedes zvládl své potíže s pneumatikami díky nelegálnímu testu po závodě ve španělsku.
Soupeři vidí za zlepšením Mercedesu test s Pirelli

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner musel po britské Grand Prix přiznat, že je třeba s Mercedesem počítat jako se soupeřem v boji o vítězství v šampionátu.

"Je to dobrý tým s rychlým autem a dobrými jezdci. Od teď do konce roku určitě budou kandidátem na titul. Stejně jako Ferrari a Lotus, ale není důvod, proč by Mercedes nebyl. V tomto šampionátu nás čeká dlouhá cesta."

Na otázku, co si myslí o obratu formy Mercedesu od testu s Pirelli, Horner odpověděl: "To posuďte sami. Kolikrát vyhráli předtím?"

To šéf Lotusu Eric Boullier řekl svůj názor na Mercedes zcela otevřeně. "Po tom testu vyhráli dva závody ze tří, takže závěr je jednoduchý. Jsou to jen fakta. Dva vyhrané závody ze tří."

Boullier zároveň odmítl, že by se mohlo jednat o shodu okolností. "To si nemyslím. Kdyby bylo závodění ve formuli 1 o shodě okolností, věděl bych o tom."

O formě Mercedesu nepochybuje ani Ferrari, i když ji šéf italského týmu Stefano Domenicali s testem veřejně nespojuje. "Vyřešili své problémy s degradací pneumatik. Takže pokud chceme vyhrát šampionát, musíme vylepšit auto. To je to jediné, co musíme udělat."

Další článek: Räikkönen překonal Schumacherův rekord, ale...

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10