Soupeři se pobijí mezi sebou a my se můžeme soustředit na příští rok, plánuje Renault

Renault je na čtvrtém místě v šampionátu. Posunout se výše letos určitě nedokáže, takže se soustředí na udržení současné pozice.
Soupeři se pobijí mezi sebou a my se můžeme soustředit na příští rok, plánuje Renault

Renault jako jeden ze tří týmů bodoval ve všech závodech. Má solidní formu, štěstí a také dobré jezdce. Na svém kontě má 62 bodů. Pátý McLaren se topí v problémech a na Renault ztrácí 22 bodů.

Až šestá je Force India, jejíž představitelé přiznali, že dohnat Renault bude těžké a to i ve světle posledního dvojitého DNF. Ocon skončil už v prvním kole po kolizi s Gaslym a Pérez musel skončit kvůli technickému problému.

Sainz by nejraději zůstal u Renaultu

Sainz by nejraději zůstal u Renaultu

Podle Abiteboula je tlak na Renault v současné době menší. Pokud se zvýší bodový náskok, mohl by se brzy soustředit na příští rok.

„Myslím, že jde hlavně o obranu čtvrtého místa v šampionátu,“ řekl Abiteboul pro Autosport.

„Ale nemám úplně jasno, proti komu budeme tuto pozici bránit. Možná proti Haasu, Force Indii? McLaren se může vrátit zpět.“

„Není to jasné, ale musíme to sledovat, protože pokud nebudeme mít jasnou opozici, může to být rozmělněno, což znamená, že můžeme mít snadnější konec sezóny. A to by mohlo znamenat, že dokážeme rychle přesunout naše soustředění na příští rok, což je příležitost k tomu, abychom udělali krok v šampionátu.“

Ve Francii mohl brát Renault více bodů. Sainz držel šesté místo, ale pak přišel problém s MGU-K.

„Není to špatný výsledek, ale jsou zde dvě frustrace – první je, že jsme drželi šestou pozici s Carlosem, což by bylo fantastickou odměnou za veškeré týmové úsilí během víkendu a zdálo se, že to bude perfektní víkend pro Carlose.“

Podle Abiteboula se ve Francii ukázal pokrok Sainze. Druhou frustrací je velká ztráta na první tři týmy. Podle Abiteboula ale vylepšení fungují a to zejména v závodě. V kvalifikaci je ztráta stále poměrně velká. 

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (6) Další článek: MiniDrivers a GP Francie 2018
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.
6. prosince | Jak se vám líbila letošní sezóna? Oznámkujte ji jako ve škole
5. prosince | FIA schválila kalendář na příští rok. Žádné změny oproti předešlé verzi.