Soupeři nás porazili ve vývoji, uznává Bottas

Valtteri Bottas řekl, že letošní vylepšení na voze Williams nepřinášejí taková zlepšení, jak se očekávalo, a konkurenti ve vývoji v tomto roce britský tým porazili.
Soupeři nás porazili ve vývoji, uznává Bottas

Po nevydařené sezóně 2013, kdy s pěti body obsadil Williams v Poháru konstruktérů až devátou příčku, přišel o rok později výrazný vývojový skok, který Williams vystřelil na konečné třetí místo, které zopakoval také vloni.

Letos se však Williamsu nepodařilo zachytit rychlost vývoje, kterou předvedli jeho soupeři, a i kvůli tomu je tým z Grove zatím čtvrtý, ovšem z pátého místa už se k němu dotahuje Force India.

„Nejsme na 100 procent spokojeni s vývojem, pokud jde o zlepšení a upgrady v našem týmu,“ řekl Bottas Autosportu.

„Některé z dalších týmů nás trochu předstihly ve vývoji, což nás nyní dostalo pod tlak ze strany Force Indie. Tohle je ale formule 1, je vyrovnaná a je v ní těžké být vpředu.“

„Ve druhé polovině sezóny bude nejdůležitější začít z auta těžit sto procent, což se nám v některých závodech nedařilo.“

Claire Williamsová: Pokles je nevyhnutelný

Williams se již soustředí především na rok 2017, kdy vstoupí v platnost výrazné změny pravidel. Letos však ještě mezi závody v Belgii a Singapuru nasadí vylepšení, která již plánuje od první poloviny sezóny.

„Než začneme panikařit a říkat, že 've Williamsu je zmatek nebo se propadá tam, kde byl', tak občas je to jen důsledek toho, že se startovní pole vyrovná kvůli stabilním pravidlům,“ řekla zástupkyně šéfa týmu Claire Williamsová.

„V posledních závodech jsme ale udělali několik chyb, což je myslím přirozené, když zkoušíte nové věci. Víme, kde jsou naše problémy a inženýři rychle přišli na to, z čeho ty problémy vzešly, a postupně je řeší předtím, než zavedeme ty nové.“

„Nejsme spokojeni s tím, kde v tuto chvíli jsme, vypadá to ale, že ve F1 je to nevyhnutelné. Je to o tom, jak se postavíte výzvám a jakým způsobem hledáte řešení.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Kaltenbornová: Sauber musí ukázat, že jde správnou cestou

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10