Souhlas pro další úpravy pneumatik nezískáme, připouští Pirelli

Upravit směsi taky, aby došlo k ovlivnění počtu zastávek v boxech, se Pirelli letos už zřejmě nepodaří. Týmy s tím totiž nesouhlasí.
Souhlas pro další úpravy pneumatik nezískáme, připouští Pirelli

Hlavním cílem Pirelli je teď získat souhlas všech týmů pro závodní nasazení upravených zadních pneumatik, které už nemají trpět oddělováním běhounu. S možností realizovat další změny už nepočítá.

"Ideálně bychom chtěli upravit tvrdou směs, abychom měli více záruk, že se vejdeme do tří zastávek v boxech," řekl sportovní šéf Pirelli Paul Hembery. "Ale takový typ změny vyžaduje souhlas všech 11 týmů."

"Týmy zvolily různé přístupy k designu, některé se domnívají, že nechtějí být penalizované sezónní změnou (pneumatik), která by mohla ovlivnit jejich úroveň výkonnosti."

Hembery v tom však zásadní problém nevidí. Pneumatiky podle něj zajišťují rovnocenné podmínky, ať už jsou jakékoliv.

"Někdo mi jednou řekl, že dnes je to s jezdci, jako kdybyste Usaina Bolta požádali, aby běžel 100 metrů v botách na podpatcích. Ve skutečnosti, pokud všichni musí mít stejné boty na podpatcích, mění se soutěž a používáte, co máte dostupné, ne co nemáte."

"Takže všechny týmy mají stejnou příležitost a nakonec šampionát vyhraje nejlepší auto a nejlepší jezdec."

Další článek: Mercedes jde před disciplinární komisi FIA, Ferrari osvobozeno

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00