Soud zamítl odvolání Red Bullu, Ricciardova diskvalifikace platí

Mezinárodní odvolací soud FIA podle očekávání nezměnil verdikt sportovních komisařů z GP Austrálie a diskvalifikaci Daniela Ricciarda ponechal v platnosti.
Soud zamítl odvolání Red Bullu, Ricciardova diskvalifikace platí

Red Bull se snažil soud přesvědčit, že spotřeba v jeho voze nepřekračovala hodnotu povolenou pravidly a že palivový senzor jen ukazoval nadhodnocené údaje.

„Po vyslyšení všech stran a prozkoumání jejich argumentů se soud rozhodl potvrdit verdikt stewardů č. 56, kterým rozhodli o vyloučení vozu č. 3 Infiniti Red Bull Racing z výsledků Grand Prix Austrálie 2014,“ uvedla FIA.

Kompletní odůvodnění rozsudku vydá federace na konci týdne. Soudci Mezinárodního odvolacího soudu byli v tomto případě Harry Duijm (Holandsko), Rui Botica Santos (Portugalsko), Philippe Narmino (Monako), Antonio Rigozii (Švýcarsko) a Jan Šťovíček (Česká republika).

Zatím se lze jen domnívat, že se soudci přiklonili k názoru, že si tým nemůže vybírat, jakým způsobem bude měřit spotřebu paliva, a že jsou rozhodující údaje poskytnuté těmi nástroji, které určí FIA.

Další článek: Haas možná odloží vstup do formule 1 na rok 2016

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.