Soud zamítl odvolání Red Bullu, Ricciardova diskvalifikace platí

Mezinárodní odvolací soud FIA podle očekávání nezměnil verdikt sportovních komisařů z GP Austrálie a diskvalifikaci Daniela Ricciarda ponechal v platnosti.
Soud zamítl odvolání Red Bullu, Ricciardova diskvalifikace platí

Red Bull se snažil soud přesvědčit, že spotřeba v jeho voze nepřekračovala hodnotu povolenou pravidly a že palivový senzor jen ukazoval nadhodnocené údaje.

„Po vyslyšení všech stran a prozkoumání jejich argumentů se soud rozhodl potvrdit verdikt stewardů č. 56, kterým rozhodli o vyloučení vozu č. 3 Infiniti Red Bull Racing z výsledků Grand Prix Austrálie 2014,“ uvedla FIA.

Kompletní odůvodnění rozsudku vydá federace na konci týdne. Soudci Mezinárodního odvolacího soudu byli v tomto případě Harry Duijm (Holandsko), Rui Botica Santos (Portugalsko), Philippe Narmino (Monako), Antonio Rigozii (Švýcarsko) a Jan Šťovíček (Česká republika).

Zatím se lze jen domnívat, že se soudci přiklonili k názoru, že si tým nemůže vybírat, jakým způsobem bude měřit spotřebu paliva, a že jsou rozhodující údaje poskytnuté těmi nástroji, které určí FIA.

Další článek: Haas možná odloží vstup do formule 1 na rok 2016

14. srpna | Třicet jedna let od úmrtí Enza Ferrariho: Životní příběh a odkaz nerudného génia z Maranella | odkaz odkaz prostřednictvím @infocz_web
12. srpna | Týmy formule 1 musí během léta na dva týdny uzavřít továrny. Většina týmů si zřejmě vybírá přestávku ode dneška.
8. srpna | Mexiko zůstane ve F1 nejméně do roku 2022.