Soud začne řešit korupci při prodeji F1, Ecclestone vystoupí jako svědek

V říjnu začne v Mnichově soudní proces s Gerhardem Gribkowskym, jenž je podezřelý z korupce a zpronevěry při prodeji formule 1 z roku 2005. Zúčastní se ho také šéf formule 1 Bernie Ecclestone.
Soud začne řešit korupci při prodeji F1, Ecclestone vystoupí jako svědek

Gerhard Gribkowsky byl obviněn, že v roce 2005 přijal úplatek, aby nenechal řádně ocenit podíl ve formuli 1 vlastněný bankou BayernLB a prodal ho společnosti CVC. Gribkowsky tehdy pro německou banku pracoval coby šéf řízení rizik.

Peníze mu poslal Bernie Ecclestone prostřednictvím Flavia Briatoreho, šéf formule 1 to sám přiznal. Odmítá však, že by se jednalo o úplatek v rámci prodeje formule 1. Tvrdí, že šlo o vydírání ze strany Gribkowskyho, který hrozil, že mu bude dělat problémy u britského finančního úřadu.

Ecclestone dodal, že neplatil ani za to, aby zůstal ve své roli při změně majitele formule 1. Sám zatím formálně obviněn nebyl a do Mnichova pojede jako svědek.

"Měl jsem smlouvu s BayernLB, takže mě (CVC) nemohli vyhodit," uvedl pro The Independent. "Koupili tu smlouvu, takže si museli vzít i mě. V tom soudním procesu budu svědek. V Mnichově jsem už byl a byl jsem vyslýchán, takže mi asi položí stejné otázky jako tehdy. To je u soudu běžné. Sacha Woddward-Hill (právník F1) tam musí jet také."

Ecclestone čelí v souvislosti s podezřelým prodejem formule 1 z roku 2005 už jednomu soudnímu sporu. Zažalovala ho společnost Constantin Medien, která tvrdí, že kvůli němu přišla o peníze. Měla totiž nárok na podíl z uskutečněného prodeje, a protože podle obvinění nebyla hodnota podílu řádně oceněna, nebyl podle ní výnos a její podíl tak vysoký, jak být mohl.

Diskuze (4) Další článek: Bortolotti vyhrál formuli 2, získal tak test u Williamsu