Soud v Indii projedná návrh na zrušení letošní Grand Prix

Spory o indický závod pokračují, daňové záležitosti se znovu dostaly až k soudu, který projedná návrh na zrušení Grand Prix, která se má jet tento víkend.
Soud v Indii projedná návrh na zrušení letošní Grand Prix

Indové mezi sebou dlouhodobě vedou spory, zda je závod formule 1 sportovní nebo zábavní akcí. Důležité je to z hlediska financí, protože zábavní akce musí platit daň navíc.

Už v roce 2011 se soud přiklonil k názoru, že formule 1 není sport ale zábava, a proto pořadatelům nařídil platit zmíněnou zábavní daň.

Tohoto rozsudku tehdy dosáhl coby žalující strana Amit Kumar, a ten se letos znovu obrátil na soud s tím, že pořadatelé závodu nedodrželi své povinnosti a nezaplatili všechny daně za loňskou Grand Prix tak, jak měli.

Navrhl proto soudu, aby letošní závod zrušil. Soud tento návrh rovnou nezamítl a v pátek ho řádně projedná.

Prezident indické federace motorsportu Vicky Čandhok vyjádřil přesvědčení, že ke zrušení závodu určitě nedojde.

Další článek: Návrat k Force Indii by byl těžký, tvrdí Hülkenberg

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.