Soud uznal Brabhamům právo na exkluzivní využití jména v motorsportu

Rodina Brabhamů slaví úspěch ve sporu o využívání svého jména, nikdo jiný ho nesmí používat jako závodní značku. Potvrdil to německý soud.
Soud uznal Brabhamům právo na exkluzivní využití jména v motorsportu

Brabhamům se nelíbilo, že název Brabham Racing využívá Michael Trick, jenž si ho v rámci Evropské unie i zaregistroval. Obrátili se proto s žalobou na soud v Německu. A uspěli.

"Jsem nadšený, že je tato situace konečně uzavřena. Byla to dlouhá a únavná bitva, ale cítil jsem, že je potřebná kvůli ochraně jména Brabham," prohlásil syn bývalého mistra světa David Brabham.

"Toto rozhodnutí pomůže nejen plánům pro značku Brabham, ale také bude chránit třetí generaci jezdců, Sama a Matthewa, kteří jdou nahoru."

Značka Brabham staví na úspěších Jacka Brabhama, který ve formuli 1 závodil v letech 1955 až 1970. Během své kariéry získal tři mistrovské tituly a založil tým Brabham racing.

Další článek: U McLarenu nemůžu mít jiný cíl než titul, zopakoval Pérez ve Wokingu

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.