Soud rozhodne o Ecclestonovi až příští rok

Mnichovský soud odložil na rok 2014 řešení obvinění Bernieho Ecclestona z korupce, kterému čelí v kauze prodeje podílu ve formuli 1 z roku 2005.
Soud rozhodne o Ecclestonovi až příští rok

Ecclestone byl letos formálně obviněn, což se očekávalo, protože za přijetí úplatku od něj byl už odsouzen Gerhard Gribkowsky.

Tento měsíc měl soud rozhodnout o zahájení řízení proti Ecclestonovi, ale místo toho přišlo oznámení, že se kauza odkládá na příští rok, čeká se dodatečné informace od Ecclestonových právníků.

Ecclestone je obviněn, že uplatil Gribkowskyho s cílem zajistit hladký prodej podílu ve formuli 1 společnosti CVC. Ecclestone se hájí tím, že Gribkowskymu peníze sice poslal, ale proto, že byl vydírán, měl čelit hrozbě potíží u britských daňových úřadů.

Další článek: McLaren usiluje o Alonsa, chce ho už příští rok

10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
10. května | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.