Soucek si je jistý, že může příští rok závodit ve formuli 1

První den testů se předvedl nejlepším časem.
Andy Soucek obsadil první místo výsledkové listiny úvodního dne testů v Jerezu, čímž na sebe upozornil tím nejlepším způsobem. Jeho cílem je angažmá ve formuli 1 již v příští sezóně a věří, že se mu podaří ho splnit.

"Pro příští rok jsme zaměřeni na formuli 1, to je náš jediný cíl," řekl Soucek pro Autosport. "Musím říct, že jsem opravdu pozitivně naladěný, protože se mi dostává velké pomoci ze Španělska, mám hodně dobrých sponzorů a můj manažer a tým odvádějí dobrou práci při jednání s různými stájemi formule 1."

"Jsem si celkem jistý, že příští rok můžeme být na startovním roštu. Všechny nové týmy samozřejmě požadují, aby jezdec přinesl peníze, a já mám sponzory, kteří mě chtějí podporovat. To všechno díky letošnímu vítězství ve formuli 2."

Jelikož je Soucek Španěl, logicky se nabízí spojení s prvním španělským týmem formule 1 - Camposem Meta. Realita je však jiná.

"Ti moc velký zájem nemají," řekl Soucek. "Vím, že je to španělský tým a já jsem Španěl, takže to má logiku. Ale oni požadují větší rozpočet, než mám já. V takové pozici zatím nejsem."

Vstup do formule 1 je pro jezdce obtížný kvůli sezónnímu zákazu testování. Přesto někteří začínají tak, že se v roli třetího jezdce s týmem nejdříve seznámí a teprve pak usilují o závodní sedačku. Tuhle cestu Soucek odmítá, na startovní rošt chce hned.

"Chci závodní sedačku," řekl. "Třetí jezdec toho příští rok kvůli pravidlům moc nenajezdí, takže chci mít příležitost na trati, abych se předvedl. Vím, že dnešní čas (testy v úterý) byl dobrý, ale mohl být lepší. Všechno je to o zkušenostech a poznání vozu."

Soucek testuje v Jerezu pro Williams a na tým svými schopnostmi zapůsobil. Šéfinženýr Patrick Head vyzdvihl Španělovu technickou zpětnou vazbu.

"Určitě se domnívám, že má Andy budoucnost ve formuli 1. Doufám, že dostane příležitost. Pro formuli 1 má ty správné vlastnosti, jeho inteligence a jezdecké dovednosti mu dobře poslouží," dodal.
Další článek: Renault požaduje vyrovnání výkonů motorů