Současný Mercedes je s tím z testů nesrovnatelný, přiznává Bottas

Lídr šampionátu opanoval výsledkové listiny v pátečních přípravách na GP Španělska. Stříbrné šípy tak budou i v Barceloně favoritem na vítězství.
Současný Mercedes je s tím z testů nesrovnatelný, přiznává Bottas

Valtteri Bottas (1./1.)

Vůz, který měl Mercedes na barcelonském okruhu v době zimního testování, se s tím současným nedá vůbec srovnávat. Prakticky jde o úplně jiné auto. To současné Bottase vystřelilo na první místo tabulky.

„Vždycky je zajímavé přivézt s sebou nové součástky a zkoušet, zda přinesou zlepšení. Vůz se dneska choval zcela jinak, oproti testům nesrovnatelně. Zdá se, že se naše rychlost v zatáčkách zlepšila. Lepší je i celkové vyvážení vozu, takže to vypadá, že jsme od zimních testů nabrali správný směr. Dneska to bylo dobré, ale je teprve pátek a Ferrari je blízko. Uvidíme, jak to bude vypadat zítra,“ řekl Bottas.

Lewis Hamilton (4./2.)

Úřadující mistr světa v obou trénincích za Bottasem zaostával, v tom druhém však minimum – necelých padesát tisícin sekundy.

„Všichni se snažili sem dovézt vylepšení. Odvedli jsme spoustu práce. Zdá se, že se to vyplatilo, ale nemůžeme to říct s jistotou, neboť zdejší trať je s Baku nesrovnatelná,“ tuší Hamilton.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: 18palcové pneumatiky si jako první vyzkouší Mercedes, McLaren a Renault

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.