Současné problémy Sauberu omezují vývoj vozu 2014

Sauberu se v letošní sezóně nedaří tak, jak očekával, a napravování problémů musí věnovat zdroje, které by jinak pracovaly na monopostu pro příští sezónu.
Současné problémy Sauberu omezují vývoj vozu 2014

Švýcaři se zatím marně snaží navázat na svoji loňskou výkonnost, ale boj nevzdávají, což je stojí síly, které by jinak mohli věnovat novému autu.

"Evidentně to neprospívá, protože bychom rádi věnovali víc zdrojů vývoji skutečné výkonnosti místo překonávání problémů, abychom se dostali tam, kde jsme od začátku měli být," cituje šéfku týmu Monishu Kaltenbornovou Autosport. "Takže to není dobré, ale taková je naše situace."

Sauber alespoň těší, že podle všeho jde při zrychlování letošního vozu správným směrem. I když se to v Monaku moc neprojevilo.

"Tento závod nemůžeme brát jako měřítko dosaženého pokroku, je to speciální závod. Ale je velmi důležité, že to, co jsme nasadili v Barceloně, bylo dobrým krokem vpřed. Nebyl moc velký, ale věděli jsme, že nebude extrémně velký, nicméně to byl dobrý krok," dodal Kaltenbornová.

Další článek: Také Ferrari letos testovalo pro Pirelli, ale s dva roky starým vozem

18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.
18:18 | Lewis Hamilton po závodě navštívil týmového lékaře. Cítil únavu a mírné závratě.
17:54 | Kromě Bottase dostal penalizaci pět míst pro Spa také Lance Stroll.
17:46 | Vettel, Sainz, Bottas a Stroll musí ke sportovním komisařům kvůli porušení předzávodního protokolu. Nejspíše nedorazilo na hymnu.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon