Současné motory nejsou ideální, připouští Renault

Před několika lety dal Renault jasně najevo, že zůstane v F1 pouze tehdy, pokud bude královna motorsportu směřovat vstříc hybridům. Francouzi nyní připouští, že současné pohonné jednotky nejsou pro sport ideální.
Současné motory nejsou ideální, připouští Renault

„Hybridní pravidla jsou důležitá a to nejen pro Renault, ale pro všechny výrobce,“ řekl Cyril Abiteboul pro Motorsport.com. „Když se podíváte na budoucí produktové řady většiny značek, tak uvidíte hybridní prvky na většině vozů.“

„Nejsem úplně přesvědčen, že máme motorová pravidla, která jsou zcela vhodná pro model moderní formule 1. Mluvím o show, nákladech pro výrobce, ceně pro tým, zvuku, provozuschopnosti a tak dále. Jsou zde i sportovní prvky s tím spojené jako žetonový systém, který je matoucí a systém penalizací, který je také velmi matoucí. Nemyslím si, že máme něco skvělého.“

Renault ale podle Abiteboula není pro opuštění myšlenky hybridních motorů a vhodné prý nejsou ani radikální změny, protože je obtížné předvídat jejich důsledky. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Maldonado: S Renaultem to letos nebude tak těžké jako v roce 2014

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen