Současné motory nejsou ideální, připouští Renault

Před několika lety dal Renault jasně najevo, že zůstane v F1 pouze tehdy, pokud bude královna motorsportu směřovat vstříc hybridům. Francouzi nyní připouští, že současné pohonné jednotky nejsou pro sport ideální.
Současné motory nejsou ideální, připouští Renault

„Hybridní pravidla jsou důležitá a to nejen pro Renault, ale pro všechny výrobce,“ řekl Cyril Abiteboul pro Motorsport.com. „Když se podíváte na budoucí produktové řady většiny značek, tak uvidíte hybridní prvky na většině vozů.“

„Nejsem úplně přesvědčen, že máme motorová pravidla, která jsou zcela vhodná pro model moderní formule 1. Mluvím o show, nákladech pro výrobce, ceně pro tým, zvuku, provozuschopnosti a tak dále. Jsou zde i sportovní prvky s tím spojené jako žetonový systém, který je matoucí a systém penalizací, který je také velmi matoucí. Nemyslím si, že máme něco skvělého.“

Renault ale podle Abiteboula není pro opuštění myšlenky hybridních motorů a vhodné prý nejsou ani radikální změny, protože je obtížné předvídat jejich důsledky. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Maldonado: S Renaultem to letos nebude tak těžké jako v roce 2014

18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.
18. dubna | Technický ředitel AlphaTauri Egginton uvedl, že převodovka ve voze Cunody skončila na dva kusy...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen