Současné mokré pneumatiky jsou velice špatné, stěžuje si Grosjean

Francouz po nejlepší kvalifikaci Haasu boural už při nájezdu na startovní rošt.
Současné mokré pneumatiky jsou velice špatné, stěžuje si Grosjean

Romain Grosjean zkritizoval pneumatiky Pirelli do mokrých podmínek, které podle něj poskytují velice špatnou přilnavost a jízda na nich je nebezpečná.

Francouz měl do Velké ceny Brazílie startovat ze sedmého místa, což byl dosud nejlepší kvalifikační výsledek Haasu. Už při nájezdu na startovní rošt ale havaroval v závěrečném sektoru trati, do závodu tedy vůbec nenastoupil.

„Upřímně, nevím, co se stalo,“ posteskl si Grosjean. „Viděl jsem další dvě auta se stejným problémem, takže musíme zlepšit pneumatiky do mokra. Co se mě týče, já jsem ani netlačil.“

„Ukazuje to, že pneumatika to extrémního mokra je velice špatná a vůbec nedrží. Musíte přijmout obrovské riziko, ani na rovince nejste schopni auto ovládnout.“

„Úžasný výsledek se obrátil v prach ani ne za 24 hodin. Měli jsme dobrou startovní pozici, já jsem jen zajížděl pár kol před nájezdem na rošt, jel jsem do kopce a ani ne naplno. Zadní gumy se hodně protočily a auto šlo do smyku. Bylo to jako vypínač, nemohl jsem to ovládnout.“

Boural také Ericsson

Stejné místo se během závodu stalo osudným Marcusi Ericssonovi, který havaroval velice podobně. Jen o pár desítek metrů dál nedlouho poté boural Kimi Räikkönen.

„V zatáčkách je všechno v pohodě, ale když přijedete do dvanácté zatáčky a nájezdu na cílovou rovinky, je tam dost stojaté vody,“ řekl Ericsson, který narozdíl od Grosjeana boural na přechodných pneumatikách.

„Už jsme viděli tři auta ztratit kontrolu, víceméně na rovince. Jak na přechodných, tak na extrémně mokrých, nevím, jestli je v tom nějaký rozdíl, jelikož jsme viděli auta na obou variantách ztratit kontrolu.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Schumacher je oficiálně na sociálních sítích

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00