Souboje s Russellem nejsou osobní, říká Bottas

Valtteri Bottas v Miami udělal drobnou chybu, po které ho předjeli oba jezdci Mercedesu. V Imole zase dojel pátý jen těsně za Russellem. Souboj s jezdcem, který ho nahradil u Mercedesu, však dle svých slov nebere osobně.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Souboje s Russellem nejsou osobní, říká Bottas  | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Bottas dříve naznačil, že Russella a Mercedes využil jako „motivaci“ k tomu, aby se v Imole posouval vpřed.

Na dotaz, zda byl souboj s Russellem osobní, odpověděl: „Nevím. Ne, jde o body.“ 

„Usilujeme o body a vždy se snažíme maximalizovat každou příležitost, každou pozici, kterou můžete získat,“ řekl Bottas, kterého cituje racingnews365.com.

„Samozřejmě to pro mě byl v tom závodě pěkný cíl, protože od poloviny do konce závodu se kolem mě moc nedělo, takže jsem ho doháněl o několik desetin za kolo, a to mě prostě tlačilo. Cílem byly spíš body než člověk.“

Bottas si pochvaluje pokrok, kterého Alfa Romeo dosáhla. „Hodně si to užívám. Sezonu jsme zahájili závodem, ve kterém jsme získali body. A co si opravdu užívám, je pokrok, který jsme jako tým dokázali dosáhnout. Rozhodně nepadáme zpátky, a to je pro nás motivace jít dopředu. Opravdu, opravdu si tu jízdu užívám.“

Alfa Romeo chystá pro Španělsko balík vylepšení. Bude ho potřebovat. Má sice solidní vůz, který nemá žádné zřejmé slabiny, ale v úvodu sezóny také těží z hmotnosti – vůz Alfy Romeo je nejblíže minimální hmotnosti. Ostatní mají vozy těžší, což se projevuje v čase na kolo, ale snaží se tento problém vyřešit. Výhoda Alfy Romeo tak brzy zmizí.

Další článek: Proč Aston Martin startoval v Miami z boxů? Kvůli problémů se spolehlivostí to nebylo

12:49 | Podle odkaz byla Leclercova včerejší nehoda v Monaku s vozem Laudy způsobena selháním levé přední brzdy. Mají to dokazovat i fotografie pořízené krátce před nehodou.
11:17 | Williams nasadí do prvního tréninku Nycka de Vriese. Každý tým musí dát letos ve dvou trénincích šanci mladému jezdci.
16. května | Podle zatím nepotvrzených spekulací dostane ve Španělsku vylepšení jen Stroll. Tým nestihl připravit díly pro oba vozy.
15. května | Pro Charlese Leclerca je jeho domácí Monako prostě prokleté. V závodech F1 se mu tam nedaří a právě v rámci prezentace Ferrari mezi závody historických vozů boural s vozem Laudy z roku 1974 v La Rascasse. odkaz

GP Španělska 2022

Pátek 20. května 2022
1. trénink 14.00–15.00
2. trénink 17.00–18.00
Sobota 21. května 2022
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 22. května 2022
Závod 15.00