Souboje mezi jezdci byly podle Räikkönena v minulosti férovější

Kimi Räikkönen by některým jezdcům mohl dělat otce. Ve F1 debutoval před 20 lety a to už je hodně dlouhá doba na to, aby mohl srovnávat...
Foto: Getty Images
Souboje mezi jezdci byly podle Räikkönena v minulosti férovější  | Foto: Getty Images

V poslední době... a tím nemyslíme poslední dva týdny, ale spíše několik posledních let, se občas diskutuje o soubojích na trati. Tématem je například změna směru při brzdění. Iceman na to má svůj pohled.

„Myslím, že v minulosti, když jsem začínal, to mezi jezdci bylo asi trochu více fair play,“ řekl Räikkönen v Monaku. „Pokud jste předjížděli, neřekl bych, že vás někdo nechal předjet, ale možná to nebylo tak hrubé, nebo nebylo tolik blokování, nedělaly se takové věci."

Jak šel čas s Kimim Räikkönenem

Jak šel čas s Kimim Räikkönenem

Räikkönen uvedl, že sport zpřísnil pravidla týkající se toho, co jezdci smějí a nesmějí dělat, když se snaží předjet jeden druhého.

„V té době jsme pravidla pro takové věci nepotřebovali. Každý sport se samozřejmě v průběhu let změnil a patří to k tomu.“

„Velký rozdíl je v tom, že se vytvořilo pravidlo pro všechno. Je tolik pravidel, že ať uděláte v podstatě cokoli, najdete pro to pravidlo. Zda je to pro vás dobré, nebo špatné, záleží samozřejmě na tom, co jste udělali.“

Ve Španělsku dostal Lando Norris černo-bílou vlajku za „nesportovní chování“ kvůli pozdnímu obrannému manévru na Carlose Sainze.

„Při obraně jsem se pohnul dost pozdě,“ přiznal Norris. „Myslím, že někdy je prostě velmi těžké poznat rychlost blížícího se vozu. Když je v DRS, je ve slipstreamu a čím dál jedete po rovince, tím je to rychlejší a tím víc to narůstá. Jen jsem se při své obraně pohnul trochu pozdě.“

Další článek: Nemám co dokazovat, reaguje Verstappen na Hamiltona

13:06 | F1 zvažuje, že se kvalifikace pojede v neděli. Zítra má hodně pršet. Jedna změna už přišla. Závod F3 se místo zítřejšího rána pojede dnes v v 16:25.
18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00