Souboj s Rosbergem je jako poker, říká Hamilton

Lewis Hamilton si myslí, že jeho současná situace v Mercedesu je tak trochu jako poker.
Souboj s Rosbergem je jako poker, říká Hamilton

Nico Rosberg je stále v čele šampionátu, ale má pouze jedenáctibodový náskok. To je méně, než je rozdíl mezi prvním a čtvrtým místem. Teoreticky už ve Spa může být všechno jinak.

Podle Hamiltona je obtížné bojovat s týmovým kolegou. „Když jsem závodil proti Kimimu Räikkönenovi (2007) a Felipemu Massovi (2008), byli v jiném týmu a jejich auta měla různé silné a slabé stránky vůči mému vozu, takže to bylo jen na mě, abych s nimi soupeřil,“ říká Hamilton, který trochu zapomíná, že v roce 2007 bojoval i s Alonsem ve stejném voze.

Hamilton o souboji uvnitř Mercedesu, Alonsovi a sociálních sítích

Hamilton o souboji uvnitř Mercedesu, Alonsovi a sociálních sítích

„Teď závodím proti chlapovi, který má stejné auto jako já. Oba máme přístup k přesně stejným datům a zpětné vazbě, takže je opravdu těžké se dostat dopředu. Je to trochu jako hrát poker. Máte sadu karet a ten druhý by neměl vidět, jaké máte, ale já a Nico si karty navzájem vidíme, takže je obtížné toho druhého porazit.“

Hamilton se na další souboje s Rosbergem těší. „Je to určitě náročnější (než bojovat s někým z jiného týmu), protože musíte najít způsob, jak vytvořit malé zisky. Nemůžete být jen dobrý, to nestačí. Musíte neustále posouvat hranice, protože pokaždé, když uděláte krok, ten druhý udělá totéž.“

Diskuze (9) Další článek: Ferrari: Větší pneumatiky? Snad nám o tom řeknou včas
10:48 | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.
10. prosince | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.