Souboj o 10. místo: Sauber nebo Manor?

Některé týmy získávají v každém víkendu desítky bodů. Manor je velmi rád za ten jeden. Posouvá ho totiž na 10. místo.
Souboj o 10. místo: Sauber nebo Manor?

Skončit na desátém místě je poměrně důležité s ohledem na přerozdělování peněz z komerčních práv. Manor má na svém kontě jeden bod, Sauber po finančních problémech žádný ale získal investora nebo spíše nového majitele a se současným stavem se nechce smířit.

„Za prvé, to co se stalo se Sauberem, je fantastické pro formuli 1,“ okomentoval záchranu švýcarského týmu závodní ředitel Manoru Dave Ryan.

„Z celkového pohledu na formuli 1 je to dobrá zpráva. Pro nás to jen dělá další tým potenciálně konkurenceschopným a dělá to naši práci těžší,“ pokračuje Ryan pro Autosport.

„Máme bod a musíme se po zbytek roku snažit udržet o tento bod před nimi.“

Manor se samozřejmě také zaměřuje z velké části na příští rok, ale chystá i některé aktualizace. „Máme menší vývoj, který byl v aerodynamickém tunelu a nyní je v přípravě. Přijde v průběhu příštích dvou až tří závodů. Takže máme malé a snad i dobré vylepšení.“

Kaltenbornová: Sauber musí ukázat, že jde správnou cestou

Kaltenbornová: Sauber musí ukázat, že jde správnou cestou

U Sauberu to ale vidí samozřejmě jinak. Také oni připravují některá vylepšení (ta nejbližší ve Spa) a podle Kaltenbornové „jednoznačně nechtějí skončit tam, kde jsou v tuto chvíli“.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Spa nebo Monza? Mercedes hledá místo pro penalizaci Hamiltona

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10