SOS z Wokingu. McLarenu docházejí peníze

McLaren potřebuje rychle likviditu, jinak se dostane do vážných problémů.
SOS z Wokingu. McLarenu docházejí peníze

McLaren viní koronavir z akutního nedostatku likvidity. Nové finanční prostředky potřebuje nejpozději do 17. července.

Woking se obrátil na soud. Cílem právních kroků má být zastavení blokování plánů skupinou věřitelů. První slyšení se konalo minulý pátek. Soudce Anthony Mann poznamenal, že načasování je „ambiciózní“, ale souhlasí s tím, že je nezbytné rychlé řešení, přičemž soudní proces začíná 2. července.

Nejen Williams, na prodej bude zřejmě i část McLarenu

Nejen Williams, na prodej bude zřejmě i část McLarenu

McLaren si chce půjčit peníze a jako záruku poskytnout svou továrnu a historické vozy. Skupina investorů ale podle BBC tvrdí, že sbírka historických vozů už byla použita pro zajištění dluhopisu v roce 2017.

Dokumenty uvádí, že akcionáři už v březnu poskytli 291 milionů liber s cílem „poskytnout skupině dostatečnou likviditu za účelem financování jejího obchodního plánu.“ Jedná se o část z celkových 500 milionů liber, které Skupina McLaren dostala za uplynulého 1,5 roku. Většina nebo spíše všechno ale bylo utraceno v důsledku současné krize. 

McLaren v dokumentech uvádí, že pandemie „vytvořila vážný tlak na cash flow skupiny“.

McLaren také už dříve uvedl, že začal propouštět, což se v menší míře dotklo i týmu formule 1. Woking se také obrátil na britskou vládu s žádostí o úvěr, ale byl odmítnut. 

McLaren nehodlá situaci komentovat s tím, že se jedná o běžící soudní proces. 

Skupina McLaren propustí stovky zaměstnanců a to i z týmu formule 1

Skupina McLaren propustí stovky zaměstnanců a to i z týmu formule 1

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Haas se před Rakouskem na trať nechystá. Podle Steinera to není velká nevýhoda

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.