SOS z Wokingu. McLarenu docházejí peníze

McLaren potřebuje rychle likviditu, jinak se dostane do vážných problémů.
SOS z Wokingu. McLarenu docházejí peníze

McLaren viní koronavir z akutního nedostatku likvidity. Nové finanční prostředky potřebuje nejpozději do 17. července.

Woking se obrátil na soud. Cílem právních kroků má být zastavení blokování plánů skupinou věřitelů. První slyšení se konalo minulý pátek. Soudce Anthony Mann poznamenal, že načasování je „ambiciózní“, ale souhlasí s tím, že je nezbytné rychlé řešení, přičemž soudní proces začíná 2. července.

Nejen Williams, na prodej bude zřejmě i část McLarenu

Nejen Williams, na prodej bude zřejmě i část McLarenu

McLaren si chce půjčit peníze a jako záruku poskytnout svou továrnu a historické vozy. Skupina investorů ale podle BBC tvrdí, že sbírka historických vozů už byla použita pro zajištění dluhopisu v roce 2017.

Dokumenty uvádí, že akcionáři už v březnu poskytli 291 milionů liber s cílem „poskytnout skupině dostatečnou likviditu za účelem financování jejího obchodního plánu.“ Jedná se o část z celkových 500 milionů liber, které Skupina McLaren dostala za uplynulého 1,5 roku. Většina nebo spíše všechno ale bylo utraceno v důsledku současné krize. 

McLaren v dokumentech uvádí, že pandemie „vytvořila vážný tlak na cash flow skupiny“.

McLaren také už dříve uvedl, že začal propouštět, což se v menší míře dotklo i týmu formule 1. Woking se také obrátil na britskou vládu s žádostí o úvěr, ale byl odmítnut. 

McLaren nehodlá situaci komentovat s tím, že se jedná o běžící soudní proces. 

Skupina McLaren propustí stovky zaměstnanců a to i z týmu formule 1

Skupina McLaren propustí stovky zaměstnanců a to i z týmu formule 1

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Haas se před Rakouskem na trať nechystá. Podle Steinera to není velká nevýhoda

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10