Sorensen odešel z Lotusu na protest kvůli Carmen Jordá

Carmen Jordá zůstává vývojovou jezdkyní také v novém Renaultu, i když její úloha zatím nebyla přesně definována. Některým lidem se to nelíbí.
Sorensen odešel z Lotusu na protest kvůli Carmen Jordá

Ve formuli 1 jsou běžně k vidění platící jezdci, kteří by bez potřebného balíku peněz a sponzory za zády nebyli tam, kde jsou. Přesto se i tak jedná o velmi dobré jezdce. V případě Carmen Jordá ale někteří kroutili hlavou kvůli jejím výsledkům z juniorských sérií.

Carmen Jordá zůstává vývojovou pilotkou Renaultu

Carmen Jordá zůstává vývojovou pilotkou Renaultu

Dnes už bývalý testovací pilot Lotusu Marco Sorensen prý odešel z týmu na protest kvůli pohledné jezdkyni.

„Na simulátoru byla o 12 sekund pomalejší než já,“ řekl pro dánské noviny Ekstra Bladet. „Přesto dostala všechny odměny. Za poslední dva roky jsem strávil alespoň 60 dní na simulátor, což je zhruba stejně, co Kevin (Magnussen) u McLarenu. Cítil jsem se zneužívaný do té míry, že toho bylo nakonec příliš a musel jsem skončit.“

Právě Sorensenův krajan nakonec usedne do závodní sedačky Renaultu. Sorensen odešel k Astonu Martin, za který bude jezdit ve vytrvalostních závodech.

„Nemohl jsem přijít s 50 miliony dánských korun (180 milionů Kč), co je, jak jsem slyšel, výchozí částka, když si chcete koupit sedačku ve formuli 1.“

Sorensen předpovídá, že Magnussen bude u Renaultu tím lepším z dvojice jezdců. „Bude to těsné, ale myslím, že Kevin má větší talent než Palmer.“

Fotogalerie: Carmen Jordá aneb nejkrásnější žena v motorsportu?

Fotogalerie: Carmen Jordá aneb nejkrásnější žena v motorsportu?

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Hamilton může dominovat ještě deset let, říká jeho otec

4. srpna | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.