Šok a zdrcující zpráva. Odešel velký šampion, reaguje svět motorsportu na náhlé úmrtí Gila de Ferrana | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Šok a zdrcující zpráva. Odešel velký šampion, reaguje svět motorsportu na náhlé úmrtí Gila de Ferrana

Nejen svět F1, ale i celého motorsportu zasáhla zpráva o náhlém úmrtí šampiona seriálu CART a Indy 500 Gila de Ferrana, který zemřel ve věku 56 let na Floridě.

Prostřednictvím příspěvku na sociální síti X rodině a blízkým Gila de Ferrana kondoloval tým McLaren, pro který Brazilec pracoval v letech 2018 až 2021 v pozici sportovního ředitele a v roce 2023 v roli poradce.

Zpráva o úmrtí Gila de Ferrana zasáhla i americký motorsport, kde rodák z Paříže zanechal velkou stopu. V USA se stal mj. vítězem závodu Indy 500. Snímek z oslavy po tomto vítězství na sociálních sítích sdílel samotný seriál IndyCar.

Na úmrtí svého kamaráda reagoval také mistr světa F1 z roku 1978 a legenda motorsportu Mario Andretti.

„FIA je zarmoucena odchodem Gila de Ferrana. V této těžké chvíli myslíme na jeho rodinu a přátele,“ uvedla Mezinárodní automobilová federace.

„Zpráva o ztrátě Gila de Ferrana mě velmi šokovala a hluboce zarmoutila. Byl to neuvěřitelný člověk a skutečný šampión a všem nám bude velmi chybět,“ prohlásil šéf F1 Stefano Domenicali.

„Bude mi chybět tvůj úsměv,“ napsal na Instagramu mistr světa F1 z roku 2009 Jenson Button, který s Gilen de Ferranem spolupracoval v době, kdy závodil pro tým Honda.

K úmrtí Gila de Ferrana se na Instagramu vyjádřil také vicemistr světa F1 z roku 2008 Felipe Massa.

Doporučujeme

Články odjinud