Sociálním sítím vládne Hamilton před Alonsem. Jak jsou na tom ostatní?

Kdo má nejvíce fanoušků na různých sociálních sítích na konci roku 2016?
Sociálním sítím vládne Hamilton před Alonsem. Jak jsou na tom ostatní?

Snad kromě jezdců Ferrari jsou všichni ostatní jezdci formule 1 aktivní na sociálních sítích. Pro formuli 1 je asi nejdůležitější u nás ne až tak populární Twitter. Jezdci jsou ale samozřejmě také na Instagramu a Facebooku. Někteří jsou aktivní i jinde – mají profil na Youtube nebo na Snapchatu. 

Právě se Snapchatem si Hamilton letos hrál na čtvrteční tiskové konferenci a byla z toho menší kauza:

Hamilton si hrál na tiskové konferenci, rozvířil diskuse o jejím smyslu

Hamilton si hrál na tiskové konferenci, rozvířil diskuse o jejím smyslu

Hamilton vrací úder: odmítl poskytnout rozhovory

Hamilton vrací úder: odmítl poskytnout rozhovory

Podívali jsme se na tři klíčové sociální sítě a aktuální počet fanoušků jezdců. Vzali jsme nejen jezdce, kteří závodili na konci letošní sezóny ale také ty, kteří již byli potvrzeni pro příští sezónu.

Na pomyslných stupních vítězů by stáli Lewis Hamilton, Fernando Alonso a Nico Rosberg. Například Jenson Button je velmi úspěšný na Twitteru, ale méně úspěšný na Instagramu. Na něm se naopak daří Verstappenovi.

Twitter

Nejvíce fanoušků má na Twitteru Lewis Hamilton (4 miliony). Pro srovnání: Katy Perry má téměř 95 milionů fanoušků, nejpopulárnějším sportovcem je Cristiano Ronaldo s téměř 49 miliony.

P. Jezdec Počet
1 Lewis Hamilton 4029957
2 Jenson Button 2658329
3 Fernando Alonso 2450667
4 Nico Rosberg 1781980
5 Sergio Pérez 1552514
6 Felipe Massa 1005628
7 Daniel Ricciardo 951032
8 Romain Grosjean 651735
9 Nico Hülkenberg 606940
10 Max Verstappen 447460
11 Kevin Magnusen 312716
12 Valtteri Bottas 289536
13 Esteban Gutiérrez 278447
14 Carlos Sainz 257311
15 Marcus Ericsson 117464
16 Daniil Kvjat 110998
17 Felipe Nasr 80704
18 Stoffel Vandoorne 74424
19 Jolyon Palmer 56465
20 Pascal Wehrlein 49746
21 Esteban Ocon 29179
22 Lance Stroll 7443

Instagram

P Jezdec Počet
1 Lewis Hamilton 3698614
2 Fernando Alonso 1106475
3 Nico Rosberg 949395
4 Felipe Massa 896551
5 Max Verstappen 768236
6 Daniel Ricciardo 701953
7 Jenson Button 596863
8 Sergio Pérez 309077
9 Romain Grosjean 291353
10 Carlos Sainz 260309
11 Valtteri Bottas 258115
12 Nico Hülkenberg 193242
13 Felipe Nasr 166653
14 Daniil Kvjat 160150
15 Esteban Gutiérrez 156811
16 Kevin Magnusen 109729
17 Marcus Ericsson 96829
18 Stoffel Vandoorne 90559
19 Pascal Wehrlein 74874
20 Jolyon Palmer 73219
21 Esteban Ocon 45838
22 Lance Stroll 18393

Facebook

P Jezdec Počet
1 Lewis Hamilton 3944993
2 Nico Rosberg 2568391
3 Fernando Alonso 1842411
4 Jenson Button 932933
5 Daniel Ricciardo 753979
6 Felipe Massa 748342
7 Max Verstappen 553028
8 Sergio Pérez 287852
9 Romain Grosjean 263162
10 Valtteri Bottas 202395
11 Esteban Gutiérrez 165142
12 Carlos Sainz 164638
13 Nico Hülkenberg 162760
14 Stoffel Vandoorne 75428
15 Pascal Wehrlein 54114
16 Felipe Nasr 47422
17 Kevin Magnusen 35283
18 Marcus Ericsson 29266
19 Daniil Kvjat 21337
20 Jolyon Palmer 7849
21 Lance Stroll 4764
22 Esteban Ocon -

Celkem

P Jezdec Celkem
1 Lewis Hamilton 11673564
2 Fernando Alonso 5399553
3 Nico Rosberg 5299766
4 Jenson Button 4188125
5 Felipe Massa 2650521
6 Daniel Ricciardo 2406964
7 Sergio Pérez 2149443
8 Max Verstappen 1768724
9 Romain Grosjean 1206250
10 Nico Hülkenberg 962942
11 Valtteri Bottas 750046
12 Carlos Sainz 682258
13 Esteban Gutiérrez 600400
14 Kevin Magnusen 457728
15 Felipe Nasr 294779
16 Daniil Kvjat 292485
17 Marcus Ericsson 243559
18 Stoffel Vandoorne 240411
19 Pascal Wehrlein 178734
20 Jolyon Palmer 137533
21 Esteban Ocon 75017
22 Lance Stroll 30600

Pořadí

Jezdec Twitter Instagram Facebook Celkem
Lewis Hamilton 1 1 1 1
Fernando Alonso 3 2 3 2
Nico Rosberg 4 3 2 3
Jenson Button 2 7 4 4
Felipe Massa 6 4 6 5
Daniel Ricciardo 7 6 5 6
Sergio Pérez 5 8 8 7
Max Verstappen 10 5 7 8
Romain Grosjean 8 9 9 9
Nico Hülkenberg 9 12 13 10
Valtteri Bottas 12 11 10 11
Carlos Sainz 14 10 12 12
Esteban Gutiérrez 13 15 11 13
Kevin Magnusen 11 16 17 14
Felipe Nasr 17 13 16 15
Daniil Kvjat 16 14 19 16
Marcus Ericsson 15 17 18 17
Stoffel Vandoorne 18 18 14 18
Pascal Wehrlein 20 19 15 19
Jolyon Palmer 19 20 20 20
Esteban Ocon 21 21 22 21
Lance Stroll 22 22 21 22

Foto: Getty Images / Lars Baron

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
14. prosince | Pro @charouzracing budou v příštím roce závodit Louis Delétraz a Antonio Fuoco z Jezdecké akademie Ferrari.
13. prosince | Podle ruské zpravodajské agentury TASS potvrdí Williams v pátek Sergeje Sirotkina.
11. prosince | Podle odkaz je nyní favoritem na sedačku u Williamsu Sergej Sirotkin.