Snažil jsem se jen popíchnout Whitmarshe, vysvětluje Button

Jenson Button se nerozpovídal ve Spa o své smlouvě kvůli reálné možnosti, že by nebyla prodloužena na příští rok, šlo jen o hru.
Snažil jsem se jen popíchnout Whitmarshe, vysvětluje Button

Když britský pilot McLarenu prohlásil, že mu tým ještě neprodloužil smlouvu z pro něj neznámých důvodů, zdálo se, že je situace ve Wokingu nejistá a že by mistr světa z roku 2009 nemusel pokračovat.

"Jen jsem ho (Whitmarshe) popichoval," vysvětloval později Button. "Nebylo to ode mě férové, ale jen jsem říkal fakt (o nepodepsané smlouvě)."

Button si je jistý, že novou smlouvu od McLarenu dostane. "V současnosti nám to moc nejde (na okruzích), ale to se změní a já jsem tu velmi spokojený, cítím se tu dobře a myslím, že spolu můžeme ještě hodně dokázat. Ve své budoucnosti ve formuli 1 budu tady."

Záblesk lepších časů viděl McLaren už ve Spa. "Říkal jsem, že budeme bojovat o pódium, a určitě jsme tomu byli blízko," hodnotil. "Kdyby nám to vyšlo, kdyby vyjel safety car, tak jsme možná mohli získat pódium."

"V příštím závodě budeme mít další příležitost, ale pak už to bude těžší na okruzích pro plný přítlak. Pokud to bude jednoznačný závod, když všichni dokončí, tak bude pro nás velmi těžké získat pódium, ale pokud se to trochu zamíchá, tak máme šanci."

Ve Spa McLaren podle Buttona chyboval se strategií, na první zastávku v boxech zajel moc brzy, čímž si zkazil záměr jet jen na jeden pit stop, v závěru musel pro nové pneumatiky ještě jednou.

Další článek: Mercedes v Belgii ztratil možná kvůli předepsaným hodnotám Pirelli

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10