Snažil jsem se jen popíchnout Whitmarshe, vysvětluje Button

Jenson Button se nerozpovídal ve Spa o své smlouvě kvůli reálné možnosti, že by nebyla prodloužena na příští rok, šlo jen o hru.
Snažil jsem se jen popíchnout Whitmarshe, vysvětluje Button

Když britský pilot McLarenu prohlásil, že mu tým ještě neprodloužil smlouvu z pro něj neznámých důvodů, zdálo se, že je situace ve Wokingu nejistá a že by mistr světa z roku 2009 nemusel pokračovat.

"Jen jsem ho (Whitmarshe) popichoval," vysvětloval později Button. "Nebylo to ode mě férové, ale jen jsem říkal fakt (o nepodepsané smlouvě)."

Button si je jistý, že novou smlouvu od McLarenu dostane. "V současnosti nám to moc nejde (na okruzích), ale to se změní a já jsem tu velmi spokojený, cítím se tu dobře a myslím, že spolu můžeme ještě hodně dokázat. Ve své budoucnosti ve formuli 1 budu tady."

Záblesk lepších časů viděl McLaren už ve Spa. "Říkal jsem, že budeme bojovat o pódium, a určitě jsme tomu byli blízko," hodnotil. "Kdyby nám to vyšlo, kdyby vyjel safety car, tak jsme možná mohli získat pódium."

"V příštím závodě budeme mít další příležitost, ale pak už to bude těžší na okruzích pro plný přítlak. Pokud to bude jednoznačný závod, když všichni dokončí, tak bude pro nás velmi těžké získat pódium, ale pokud se to trochu zamíchá, tak máme šanci."

Ve Spa McLaren podle Buttona chyboval se strategií, na první zastávku v boxech zajel moc brzy, čímž si zkazil záměr jet jen na jeden pit stop, v závěru musel pro nové pneumatiky ještě jednou.

Další článek: Mercedes v Belgii ztratil možná kvůli předepsaným hodnotám Pirelli