Snaží se Dennis nahradit Whitmarshe u McLarenu Brawnem?

Podle britské BBC se Ron Dennis pokouší rozehrát hru, která by ho vrátila do týmu formule 1, kde by Ross Brawn vystřídal Martina Whitmarshe.
Snaží se Dennis nahradit Whitmarshe u McLarenu Brawnem?

Dennis předal vedení McLarenu F1 Whitmarshovi v roce 2009 a začal se věnovat automobilové produkci. Podle BBC se ale snaží sehnat zdroje, aby odkoupil od Mansoura Ojjeha 25% podíl v McLarenu a držel tak celkem 50 % akcií.

V dalším kroku by pak chtěl obnovit svůj vliv v týmu formule 1, zbavit se Whitmarshe a nahradit ho Brawnem.

"Každý rok nastane chvíle mimo závodní sezónu, ve které se zvažují přesuny akcií," komentoval Dennis. "Nemyslím, že by tomu v nějakém roce bylo jinak a lidé se tím nezabývali."

"Takže to, co se dostává do médií, jsou zvěsti, které nemají větší hodnotu než fakt, že touto roční dobou se lidé dívají na bilanci, nastavují rozpočet a byznys plány. Vy jen vybíráte části a útržky, které z toho procesu vypadnou."

Dennis však nepopřel, že s Brawnem hovořil. "Pokecali jsme si a jsme dospělí lidé v motorsportu, takže samozřejmě hovoříme o životě. Ale kromě toho to jsou, jak byste očekávali, normální věci."

"Lidé si sondují, co je možné, co není možné. Podle toho, co vím, má v plánu si vzít rok volno. Tak chápu jeho úmysly."

Sám Brawn odmítl komentovat, jestli se jednalo o vážné rozhovory. "Nebylo by vhodné, abych říkal, jestli mě někdo pozval na jednání. Na začátku příštího roku začnu jezdit na ryby a teprve čas ukáže, jestli se znovu spojím s formulí 1."

V každém případě se závěry pospíchat nebude. "Odmítám diskutovat jakoukoliv budoucí pozici dřív než v létě. Chci si vyčistit hlavu, odpočinout si a pak rozhodnu, jestli se chci vrátit do formule 1, samozřejmě za podmínky, že bude existovat nějaká příležitost."

Další článek: Nový monopost Mercedesu plní cíle vytyčené týmem

15:34 | Alfa Romeo alias Sauber upravuje název týmu z Alfa Romeo Racing ORLEN na Alfa Romeo F1 Team ORLEN.
14:06 | Po socnetech koluje údajná fotografie nového ferrari s trikolorou a logem k 75. výročí. Jde ale jen o fanouškovský model. Více zde: odkaz (ale vypadá pěkně, to zase jo).
18. ledna | Mercedes představí svůj vůz 18. února.
17. ledna | Objevila se spekulace, že by Cyril Abiteboul mohl pracovat pro Red Bull. Měl by na starost motorové oddělení. Pikantní to možnost..