Snaha předních týmů o navýšení počtu pracovníků na okruhu neprošla

Podle dostupných informací se některé velké stáje snažily pro novou sezonu prosadit vyšší počet zaměstnanců, kteří se během závodního víkendu starají o monoposty.
Snaha předních týmů o navýšení počtu pracovníků na okruhu neprošla

V současné době platí podle Dohody o omezení zdrojů, jež mezi sebou týmy uzavřely, že celkový počet lidí, kteří pečují o vozy na každé velké ceně, nesmí přesáhnout hranici sedmačtyřiceti. Čtyřicet pět pracovníků se stará o monopost jako takový, zbylí dva mají na starosti KERS. Tento stav se snažily zejména větší stáje změnit, tvrdě však narazily u svých menších konkurentů.

"Velké týmy se o to pokoušely, ale bylo to zamítnuto. Bylo to zamítnuto uvnitř FOTA. Je tu pětačtyřicet akceschopných zaměstnanců a toto číslo stouplo na čtyřicet sedm kvůli KERS," řekl k celé věci šéf FOTA Martin Whitmarsh.  

Smyslem tohoto návrhu bylo ulehčit některým zaměstnancům jejich práci, které by se následně chopili jiní. Malé týmy jsou ale přesvědčeny, že pokud to šlo takto doposud, není důvod cokoliv měnit.

"Poté tu byly nějaké další výjimky a lidé říkali ‘tak proč to nevyjasníme, nedáme pryč výjimky a nezvedneme to na pětapadesát?‘ Bylo by to tak pohodlné. Myslím si ale, že z psychologického hlediska řekly malé týmy ‘ne‘. Myslím si, že bychom to měli respektovat. Když jsme tu měli šedesát, sedmdesát nebo osmdesát lidí a poprvé jsme navrhli pětačtyřicet, také většina říkala ‘nejsme schopni to udělat‘, ve skutečnosti jsme ale v pohodě," doplnil Whitmarsh.    

Další článek: Poznámky Ecclestona nechápeme, ozývá se z Austinu

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen