Snad nám tento výsledek pomůže nalézt nové sponzory, doufají u Sauberu

Díky slibným výsledkům z prvních dvou závodů letošní sezony by se mohla uspíšit jednání s několika potenciálními obchodními partnery a zajistit budoucnost týmu.
Snad nám tento výsledek pomůže nalézt nové sponzory, doufají u Sauberu

Stejně jako mnoho dalších stájí, i Sauber čelí po odchodu automobilky BMW obtížné finanční situaci. Ta se sice za poslední rok zlepšila, i tak ale Hinwilští za předními týmy, co se ročních rozpočtů týče, značně zaostávají. Švýcaři proto věří, že Pérezova druhá příčka z Malajsie bude mít na stáj kromě sportovního úspěchu i jiné pozitivní aspekty.  

"Je tu spousta týmů, které mají finanční problémy. V tomto byznysu je to normální. Samozřejmě, dobré výsledky, jako byly ty poslední (v Austrálii a Malajsii), pomáhají nacházet nové partnery," nechal se slyšet Peter Sauber.

K němu se přidává i ředitelka stáje Monisha Kaltenbornová. "Nejlepší možnou odpovědí, kterou můžete o schopnostech (týmu) dát, je výkon na trati, protože to mluví samo za sebe. Doufáme, že to teď lidé uvidí, a doufáme, že nám to dodá určitou vzpruhu," řekla Autosportu.

Další článek: Hülkenberg a di Resta se v kauze Idiot zastali Kartykejana

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.