Smysl svatozáře měla ukázat i nehoda v Macau

Vývoj ochranného oblouku pokračuje. V F1 bychom ho měli vidět poprvé v roce 2018.
Smysl svatozáře měla ukázat i nehoda v Macau

Na setkání jezdců v Abú Dhabí FIA prezentovala nejnovější vývoj svatozáře. Součástí prezentace byla i zmínka o nehodě ve slavném závodě v Macau, který se jel před týdnem.

Daiki Sasaki reagoval na incident před sebou a zabrzdl. Hong Li Ye na to už ale nestihl reagovat a došlo ke kolizi. Jeho přistál na Sasakiho voze. Podle FIA jeden z incidentů, kde by svatozář byla důležitá.

(nehoda je v čase 0:55)

Většina jezdců prý je pro zavedení svatozáře, i když k hlasování podle Motorsport.com nedošlo. Většina ale nejsou všichni. Někteří mají neutrální postoj, některých se svatozář už týkat nebude ale jsou zde i takoví, kteřé jsou proti. Mezi těmi, které FIA nepřesvědčila, je Nico Hülkenberg.

„Podle mého názoru něco takového nutně nepotřebujeme. Uvidíme, co se stane. Není to v mých rukou,“ uvedl Hülkenberg.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Přes 80 % tipujících věří v souboji o titul Rosbergovi

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.