Smůla v Daytoně. Magnussena mrzí promarněná příležitost | Foto: Instagram Kevina Magnussena

Foto: Instagram Kevina Magnussena

Smůla v Daytoně. Magnussena mrzí promarněná příležitost

Kevin Magnussen poprvé v kariéře startoval ve čtyřiadvacetihodinovce v Daytoně. Jeho posádku z boje o vítězství vyřadil až defekt pravé zadní pneumatiky pouhých sedm minut před koncem.

Poslední kola 59. ročníku Rolex 24 se na Floridě nesla ve znamení souboje Rengera van der Zandeho s Filipem Albuquerquem. Van der Zande z posádky Magnussenova Cadillacu #01 se už ale k finálnímu útoku nedostal, v samotném závěru musel neplánovaně k mechanikům kvůli prasklé pneumatice.

„Nebýt defektu pět kol před koncem, myslím si, že bychom měli vážně dobrou šanci zvítězit,“ uvedl van der Zandeho parťák z týmu Chipa Ganassiho Kevin Magnussen na svém facebooku.

„Motorsport je občas tvrdý. Týmu děkuji za úžasný závodní vůz. Skvělou práci odvedli týmoví kolegové. Teď nás čeká 12 hodin na Sebringu,“ burcuje Magnussen před dalším pokračováním sezony IMSA WeatherTech SportsCar Championship.

Sám Holanďan van der Zande útočil na své třetí vítězství v Daytoně a zároveň na završení čistého hattricku. Místo oslav ale musel zkousnout hořkou pilulku, defekt pro Chip Ganassi Racing znamenal propad až na páté místo.

„Cítím, že tohle jsme si nezasloužili. Jeli jsme poprvé společně, ale vedli jsme si dobře. Ze sedmého místa jsme dotáhli lídra, pak ale přišel defekt.“

„Nevyšlo to. Přeneseme se přes to a půjdeme dál,“ hlesl zklamaně van der Zande.

Ještě před rozhodujícím defektem se však Renger van der Zande přiblížil téměř na dotek vedoucímu Albuquerquevi v Acuře týmu Wayna Taylora a portugalského úřadujícího šampiona evropské Le Mans Series dostal pod tlak.

„Ve zpětných zrcátkách jsem viděl jeho oči. Byl hladový po vítězství, navíc s tím pozadím jeho odchodu od Wayna Taylora k jinému týmu,“ uvedl Albuquerque pro televizi NBCSN po závodě. Van der Zande předešlé dva ročníky vyhrál právě v barvách Wayne Taylor Racing, pak ho ale zlákal Chip Ganassi.

„Určitě byl rychlejší. Ale jedna věc je dojet a druhá je předjet. Opravdu tlačil na pilu, ten defekt bylo moje štěstí. Byl to asi nejtěžší závod mého života, bylo to krásné,“ popsal své pocity finišman vítězné posádky, který se střídal ještě s Alexanderem Rossim, Héliem Castronevesem a Rickym Taylor.

Doporučujeme

Články odjinud