Smůla Hamiltona v kvalifikacích pokračuje, Rosberg má pole position

Pro Lewise Hamiltona jako by byly poslední kvalifikace ve formuli 1 prokleté. Obzvlášť jejich první část. Nico Rosberg si naopak na Hungaroringu vyjel šestou letošní pole position.
Smůla Hamiltona v kvalifikacích pokračuje, Rosberg má pole position

Před týdnem v Německu po selhání přední brzdy Hamilton boural a musel startovat až z konce pole. Dnes jeho mercedes skončil už po několika minutách v plamenech po úniku paliva.

„Myslím, že se to začíná dostávat do bodu, kdy je to prostě vinou smůly,” řekl Hamilton, který odstartuje z 21. pozice. „Dojel jsem měřené kolo a chtěl najet do dalšího, pak se ale něco stalo s brzdami. Něco selhalo v brzdovém systému. Musel jsem zapnout některé systémy a pak se motor prostě vypnul.“

„Byl jsem hned u vjezdu do boxů, tak jsem myslel, že bychom mohl zajet zpátky (do garáže), pak jsem se ale podíval do zrcátek a zjistil jsem, že hořím. Hořelo to, ale já se snažil s tím dojet do garáže. Myslel jsem, že bychom s tím i tak něco mohli udělat. Následně mi ale řekli 'stůj, stůj, stůj'. Je to docela špatné.”

Jeho týmový kolega Rosberg má naopak spoustu důvodů k radosti. Nejen že v červencových kvalifikacích je neporažen, když dnes vyhrál třetí kvalifikaci v řadě, ale díky Hamiltonovým problémům bude mít zítra velkou šanci navýšit svůj 14bodový náskok v čele průběžného hodnocení.

„Samozřejmě mi to usnadnilo situaci, jelikož je to můj soupeř. Zítra to bude snadná volná příležitost. Musím hrát na jistotu, vyhnout se zbytečným věcem a získat co nejvíce bodů,” řekl Rosberg.

„Rád bych samozřejmě bojoval s Lewisem, to by byl maximální adrenalin. Nebude to s Lewisem souboj bez rukavic, přesto jsem velmi spokojen. Byl jsem překvapen, že jsme dokázali být o tomto víkendu tak rychlí.”

Klepněte pro větší obrázek
Diskuze (32) Další článek: GP Maďarska: V posledním tréninku byl nejrychlejší Hamilton
13. července | Renault chystá pro Německo vylepšené přední křídlo.
11. července | Red Bull, Haas a Williams odjeli během druhého dne testů pro Pirelli v Silverstonu 257 kol.
11. července | Pro Pirelli dnes v Silverstonu testují stejně jako včera Grosjean, Kubica a Buemiho vystřídal Verstappen.
10. července | Toro Rosso stále vyšetřuje selhání zavěšení na voze B. Hartleyho v posledním tréninku.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10