Smrt v motorsportu je otázkou osudu, říká Schumacher

Michael Schumacher v Indii přiznal, že se ho dotkla nedávná úmrtí v motorsportu, ale podle něj se podobným nehodám nebude dát nikdy stoprocentně zabránit.
Smrt v motorsportu je otázkou osudu, říká Schumacher

Svět rychlých kol truchlí nad ztrátami životů Dana Wheldona a Marca Simoncelliho, a bezpečnost na závodních tratích je jedním z témat také v Indii.

"Když jezdíme, tak nemyslíme na to, že jsme v nebezpečí," vysvětloval Schumacher. "Když tlačíme vozy na jejich hranice, tak se cítíme dobře. Pokud se má něco stát, tak bych to nazval osudem. A osudu čelíme všichni. Dotklo se mě, co se těmto dvěma jezdcům stalo, ale bohužel musíme říct, že takový je život."

Formule 1 je v oblasti bezpečnosti mnohem dál než zámořská Indycar, přesto není podle Schumachera možné vyloučit tragédii ani v ní. "Mít stoprocentní bezpečnost, to je nemožné," dodal.

Na téma tragických událostí z uplynulých dní byl dotázán také Fernando Alonso. Ten přiznal, že ho takové věci trápí hlavně mimo závodní tratě. "Když řídíte, když máte zavřené hledí, na riziko nemyslíte," uvedl.

"Láska k jezdění a adrenalin blokují strach z rizika. Danovu nehodu jsem viděl ze záznamu ve zprávách a byl jsem v šoku dva nebo tři dny. Marca jsem viděl v přímém přenosu, díval jsem se na ten závod. Nemohl jsem uvěřit, v neděli ani v pondělí, že se to stalo."

Mark Webber a Jenson Button budou mít tento víkend na svých helmách grafiku připomínající Dana Wheldona, oba ho znali osobně.

Diskuze (26) Další článek: McLaren: Výfuky budou pomáhat s přítlakem i příští rok, to je samozřejmé
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
24. října | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen