Smrt v motorsportu je otázkou osudu, říká Schumacher

Michael Schumacher v Indii přiznal, že se ho dotkla nedávná úmrtí v motorsportu, ale podle něj se podobným nehodám nebude dát nikdy stoprocentně zabránit.
Smrt v motorsportu je otázkou osudu, říká Schumacher

Svět rychlých kol truchlí nad ztrátami životů Dana Wheldona a Marca Simoncelliho, a bezpečnost na závodních tratích je jedním z témat také v Indii.

"Když jezdíme, tak nemyslíme na to, že jsme v nebezpečí," vysvětloval Schumacher. "Když tlačíme vozy na jejich hranice, tak se cítíme dobře. Pokud se má něco stát, tak bych to nazval osudem. A osudu čelíme všichni. Dotklo se mě, co se těmto dvěma jezdcům stalo, ale bohužel musíme říct, že takový je život."

Formule 1 je v oblasti bezpečnosti mnohem dál než zámořská Indycar, přesto není podle Schumachera možné vyloučit tragédii ani v ní. "Mít stoprocentní bezpečnost, to je nemožné," dodal.

Na téma tragických událostí z uplynulých dní byl dotázán také Fernando Alonso. Ten přiznal, že ho takové věci trápí hlavně mimo závodní tratě. "Když řídíte, když máte zavřené hledí, na riziko nemyslíte," uvedl.

"Láska k jezdění a adrenalin blokují strach z rizika. Danovu nehodu jsem viděl ze záznamu ve zprávách a byl jsem v šoku dva nebo tři dny. Marca jsem viděl v přímém přenosu, díval jsem se na ten závod. Nemohl jsem uvěřit, v neděli ani v pondělí, že se to stalo."

Mark Webber a Jenson Button budou mít tento víkend na svých helmách grafiku připomínající Dana Wheldona, oba ho znali osobně.

Další článek: McLaren: Výfuky budou pomáhat s přítlakem i příští rok, to je samozřejmé

10:57 | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00