Smolař Gasly. V Maďarsku měl technické problémy od začátku do konce

Pierre Gasly nebude na Maďarsko vzpomínat dobře. Závod nedokončil. Technické problémy ho ale provázely doslova od začátku do konce.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Smolař Gasly. V Maďarsku měl technické problémy od začátku do konce  | Foto: Getty Images / Peter Fox

V prvním tréninku Gasly vůbec nevyjel. Honda prověřovala anomálii na jeho pohonné jednotce. Podle všeho šlo o problém s řídicí jednotkou. 

Ve druhém tréninku pak pršelo, takže toho jezdci moc nenatrénovali. V kvalifikaci měl Gasly opět problémy. Přesto se dokázal dostat do třetí části kvalifikace, kde ale už nevyjel. Před závodem vyměnila AlphaTauri v jeho voze motor, turbo, MGU-H a MGU-K.

V závodě měl Gasly další problémy. Tentokrát s převodovkou. Jako jediný pak Velkou cenu Maďarska nedokončil.

„Pro nás to byl velmi těžký víkend,“ řekl Gasly. „Z nějakého důvodu jsme po celou dobu bojovali s několika problémy.“

Postavte si papírový model vozu AlphaTauri

Postavte si papírový model vozu AlphaTauri

„Dnes jsme měli problém s hnacím ústrojím. Od začátku závodu jsem měl problém s řazením převodových stupňů. Pokusili jsme se to opravit na trati, ale nemohli jsme, takže jsme museli odstoupit. Je to velká škoda, ale tento víkend jsme měli jen samou smůlu. Nyní máme pár dní na přípravu na Silverstone a doufám, že tam budeme mít lepší víkend.“

Další článek: Oprava Verstappenova vozu by běžně trvala hodinu a půl, říká Horner

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.