Smlouvu s Toro Rosso má zatím jen Sébastien Buemi

Jaime Alguersuari ale zřejmě také zůstane.
Ačkoliv šéf Toro Rosso Franz Tost oznámil již na začátku října, že si jeho tým ponechá v příští sezóně stejné jezdecké složení, jistotu má v tomto ohledu zatím jen Sébastien Buemi.

"Prodloužili jsme na další sezónu s Buemim, ale s Jaimem jsme zatím ještě nepodepsali," řekl mluvčí týmu pro BBC.

Buemi přiznal švýcarské televizi TSR, že během sezóny jednal i s ostatními týmy. "Byl jsem v kontaktu s dalšími stájemi, hlavně díky dobrým výsledkům z konce sezóny," uvedl.

"Možností mohla být Toyota, protože ještě neměla podepsané piloty. Nebyla jediná, ale ať už se stane cokoliv, musím o tom jednat s Red Bullem. Nakonec jsem pro rok 2010 podepsal s Toro Rosso."

I když Alguersuariho tým zatím nepotvrdil, podpis jeho smlouvy je považován spíše za formalitu. Stejný názor zastává Buemi.

"Vycházím z toho, že příští rok bude znovu mým týmovým kolegou. Jestli se tým rozhodl ho nechat jezdit od poloviny sezóny, tak aby si zvyknul na vůz s ohledem na příští sezónu, jelikož panuje zákaz testů," řekl.

"Oba pocházíme z programu Red Bullu, takže ho znám dlouho a nemám s ním žádný problém."

Švýcar na závěr dodal, že Toro Rosso bere jen jako vstupní bod do formule 1. Dal si "jednu sezónu na učení, jednu sezónu na výsledky a další sezónu pro přestup k velkému týmu."
Další článek: Za nedostatek předjíždění můžou i okruhy, upozorňuje Michael

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)