Smlouvu s Toro Rosso má zatím jen Sébastien Buemi

Jaime Alguersuari ale zřejmě také zůstane.
Ačkoliv šéf Toro Rosso Franz Tost oznámil již na začátku října, že si jeho tým ponechá v příští sezóně stejné jezdecké složení, jistotu má v tomto ohledu zatím jen Sébastien Buemi.

"Prodloužili jsme na další sezónu s Buemim, ale s Jaimem jsme zatím ještě nepodepsali," řekl mluvčí týmu pro BBC.

Buemi přiznal švýcarské televizi TSR, že během sezóny jednal i s ostatními týmy. "Byl jsem v kontaktu s dalšími stájemi, hlavně díky dobrým výsledkům z konce sezóny," uvedl.

"Možností mohla být Toyota, protože ještě neměla podepsané piloty. Nebyla jediná, ale ať už se stane cokoliv, musím o tom jednat s Red Bullem. Nakonec jsem pro rok 2010 podepsal s Toro Rosso."

I když Alguersuariho tým zatím nepotvrdil, podpis jeho smlouvy je považován spíše za formalitu. Stejný názor zastává Buemi.

"Vycházím z toho, že příští rok bude znovu mým týmovým kolegou. Jestli se tým rozhodl ho nechat jezdit od poloviny sezóny, tak aby si zvyknul na vůz s ohledem na příští sezónu, jelikož panuje zákaz testů," řekl.

"Oba pocházíme z programu Red Bullu, takže ho znám dlouho a nemám s ním žádný problém."

Švýcar na závěr dodal, že Toro Rosso bere jen jako vstupní bod do formule 1. Dal si "jednu sezónu na učení, jednu sezónu na výsledky a další sezónu pro přestup k velkému týmu."
Další článek: Za nedostatek předjíždění můžou i okruhy, upozorňuje Michael

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.