Smlouva s Ferrari mi místo ve formuli 1 nezaručuje, říká Bianchi

Důležité budou další výsledky.
Jules Bianchi podepsal letos v létě dlouhodobou smlouvu s Ferrari, ta mu ale ve vztahu k formuli 1 nic nezaručuje. Francouz je sice součástí programu pro mladé jezdce, ale jak s ním v Maranellu naloží, bude záležet především na závodních výsledcích.

"Nemám záruky, že se dostanu do formule 1, protože je to jen smlouva," řekl Bianchi. "A pokud nebudu mít příští rok dobrou sezónu, může se stát, že mě nebudou chtít."

Bianchi, jehož manažerem je Nicolas Todt, podepsal s Ferrari tříletou smlouvu s dvouletou opcí. Za první tři sezóny by si měl přijít na 500 tisíc eur. Příští rok bude závodit v GP2, kde se musí prosadit, pokud chce pomýšlet na další postup.

Do formule 1 by se tak mohl dostat podobnou cestou jako Nico Hülkenberg. "Musím nejdříve vyhrát. Pokud se mi to podaří, tak proč ne? Ale čeká mě práce, je tu hodně věcí, na kterých musím pracovat. Uvidíme," řekl.

Na otázku, zda by se mohl stát záložním jezdcem Ferrari už příští rok, Bianchi odpověděl, že neví. Ve dvaceti letech má celou kariéru před sebou a chce postupovat krok za krokem, proto považuje za předčasné úvahy o titulu mistra světa ve formuli 1.

"Zatím mám daleko k tomu, abych ve formuli 1 vůbec závodil, takže není vhodné, abych v tuto chvíli přemýšlel o titulu. Mým jediným cílem je příští rok vyhrát GP2, o další budoucnosti budu přemýšlet později," dodal.

Během testů v Jerezu si francouzský jezdec připsal 5. a 9. místo. Druhý den byl pomalejší, protože pracoval s velkým množstvím paliva v rámci příprav na zákaz tankování, který bude platit v příští sezóně.
Další článek: Di Grassi by nejraději závodil pro Renault nebo Manor

14:14 | Potvrzeno. Verstappen nasadil novou pohonnou jednotku. V neděli odstartuje z konce pole.
13:06 | F1 zvažuje, že se kvalifikace pojede v neděli. Zítra má hodně pršet. Jedna změna už přišla. Závod F3 se místo zítřejšího rána pojede dnes v v 16:25.
18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00