Smlouva s Ferrari mi místo ve formuli 1 nezaručuje, říká Bianchi

Důležité budou další výsledky.
Jules Bianchi podepsal letos v létě dlouhodobou smlouvu s Ferrari, ta mu ale ve vztahu k formuli 1 nic nezaručuje. Francouz je sice součástí programu pro mladé jezdce, ale jak s ním v Maranellu naloží, bude záležet především na závodních výsledcích.

"Nemám záruky, že se dostanu do formule 1, protože je to jen smlouva," řekl Bianchi. "A pokud nebudu mít příští rok dobrou sezónu, může se stát, že mě nebudou chtít."

Bianchi, jehož manažerem je Nicolas Todt, podepsal s Ferrari tříletou smlouvu s dvouletou opcí. Za první tři sezóny by si měl přijít na 500 tisíc eur. Příští rok bude závodit v GP2, kde se musí prosadit, pokud chce pomýšlet na další postup.

Do formule 1 by se tak mohl dostat podobnou cestou jako Nico Hülkenberg. "Musím nejdříve vyhrát. Pokud se mi to podaří, tak proč ne? Ale čeká mě práce, je tu hodně věcí, na kterých musím pracovat. Uvidíme," řekl.

Na otázku, zda by se mohl stát záložním jezdcem Ferrari už příští rok, Bianchi odpověděl, že neví. Ve dvaceti letech má celou kariéru před sebou a chce postupovat krok za krokem, proto považuje za předčasné úvahy o titulu mistra světa ve formuli 1.

"Zatím mám daleko k tomu, abych ve formuli 1 vůbec závodil, takže není vhodné, abych v tuto chvíli přemýšlel o titulu. Mým jediným cílem je příští rok vyhrát GP2, o další budoucnosti budu přemýšlet později," dodal.

Během testů v Jerezu si francouzský jezdec připsal 5. a 9. místo. Druhý den byl pomalejší, protože pracoval s velkým množstvím paliva v rámci příprav na zákaz tankování, který bude platit v příští sezóně.
Další článek: Di Grassi by nejraději závodil pro Renault nebo Manor

19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00