Smíšené pocity u Ferrari, Alonso na víc neměl, Räikkönen doplatil na kolize

Fernando Alonso se na začátku závodu musel vypořádat se zlobící pohonnou jednotkou. Ani bez technických potíží by však podle svých slov na víc než čtvrté místo nedosáhl.
Smíšené pocity u Ferrari, Alonso na víc neměl, Räikkönen doplatil na kolize

Španělský závodník byl v cíli klasifikován na čtvrté pozici, kterou považuje za dobrý výsledek.

„Skončit těsně pod pódiem je dnes dobrý výsledek, hlavně po tom složitém startu a různých incidentech během závodu. Na startu něco nefungovalo na pohonné jednotce, ale i kdybych měl k dispozici plný výkon, nebylo kudy předjet.

Ta tři auta přede mnou si zaslouží být vpředu, protože byla opravdu nechytatelná. Já jsem za čtvrté místo rád, protože se nám podařilo zvládnout závod, ve kterém musíte neustále udržovat nejvyšší úroveň soustředění, jelikož je plný těsných momentů.

Naše tempo bylo dobré a to znamená, že se krůček za krůčkem zlepšujeme. Samozřejmě, ztráta na čelo je pořád značná, protože stejně jako my se i ostatní po stránce vývoje posouvají vpřed. My se proto musíme neustále snažit být lepší, počínaje příštím závodem v Kanadě.”

GP Monaka: Nejrychlejší kolo předvedl Räikkönen

GP Monaka: Nejrychlejší kolo předvedl Räikkönen

Kimimu Räikkönenovi se podařilo dobrý start zužitkovat, když našel skulinu na vnějšku trati a prosadil se na čtvrté místo, které po odstoupení Sebastiana Vettela polepšil na třetí.

Během výjezdu safety caru však musel do boxů dvakrát, trefil jej totiž Max Chilton a způsobil mu defekt. Fin měl navíc v závěru ve vlásence u hotelu kolizi s Kevinem Magnussenem.

„Tohle byl pro mě den plný smůly, opravdu škoda po tak dobrém startu, kdy se mi povedlo posunout se na třetí místo. Auto se dobře řídilo a já měl dobré tempo.

Bohužel, během fáze za safety carem mě trefil Chilton a já musel neplánovaně do boxů, jelikož jsem měl proraženou pravou zadní pneumatiku a to znamenalo konec mých nadějí na dobrý výsledek.

Je mi líto, že jsem ještě nezajel dobrý výsledek, protože pracujeme velice tvrdě. Víme, že před sebou máme spoustu práce, jelikož naši rivalové jsou stále daleko před námi, jsem si ale jistý, že pokud budeme pokračovat v tomto směru, výsledky přijdou, možná s trochou štěstí.”

Diskuze (60) Další článek: Fotogalerie: Velká cena Monaka 2014
21. března | Juan Manuel Correa se stal novým vývojovým jezdcem Alfy Romeo. Není to překvapení, Correa závodí za český juniorský tým Sauberu ve F2.
21. března | Pneumatiky pro Monako: C5, C4, C3... tedy nejměkčí a stejné jako pro Kanadu.
21. března | Ayrton Senna by dnes oslavil 59. narozeniny.
20. března | V Hanoji začala stavba okruhu. První závod se má jet ve Vietnamu už za rok.

GP Bahrajnu 2019

Pátek 29. března 2019
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 30. března 2019
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 31. března 2019
Závod 17.10