Smíšené pocity u Ferrari, Alonso na víc neměl, Räikkönen doplatil na kolize

Fernando Alonso se na začátku závodu musel vypořádat se zlobící pohonnou jednotkou. Ani bez technických potíží by však podle svých slov na víc než čtvrté místo nedosáhl.
Smíšené pocity u Ferrari, Alonso na víc neměl, Räikkönen doplatil na kolize

Španělský závodník byl v cíli klasifikován na čtvrté pozici, kterou považuje za dobrý výsledek.

„Skončit těsně pod pódiem je dnes dobrý výsledek, hlavně po tom složitém startu a různých incidentech během závodu. Na startu něco nefungovalo na pohonné jednotce, ale i kdybych měl k dispozici plný výkon, nebylo kudy předjet.

Ta tři auta přede mnou si zaslouží být vpředu, protože byla opravdu nechytatelná. Já jsem za čtvrté místo rád, protože se nám podařilo zvládnout závod, ve kterém musíte neustále udržovat nejvyšší úroveň soustředění, jelikož je plný těsných momentů.

Naše tempo bylo dobré a to znamená, že se krůček za krůčkem zlepšujeme. Samozřejmě, ztráta na čelo je pořád značná, protože stejně jako my se i ostatní po stránce vývoje posouvají vpřed. My se proto musíme neustále snažit být lepší, počínaje příštím závodem v Kanadě.”

GP Monaka: Nejrychlejší kolo předvedl Räikkönen

GP Monaka: Nejrychlejší kolo předvedl Räikkönen

Kimimu Räikkönenovi se podařilo dobrý start zužitkovat, když našel skulinu na vnějšku trati a prosadil se na čtvrté místo, které po odstoupení Sebastiana Vettela polepšil na třetí.

Během výjezdu safety caru však musel do boxů dvakrát, trefil jej totiž Max Chilton a způsobil mu defekt. Fin měl navíc v závěru ve vlásence u hotelu kolizi s Kevinem Magnussenem.

„Tohle byl pro mě den plný smůly, opravdu škoda po tak dobrém startu, kdy se mi povedlo posunout se na třetí místo. Auto se dobře řídilo a já měl dobré tempo.

Bohužel, během fáze za safety carem mě trefil Chilton a já musel neplánovaně do boxů, jelikož jsem měl proraženou pravou zadní pneumatiku a to znamenalo konec mých nadějí na dobrý výsledek.

Je mi líto, že jsem ještě nezajel dobrý výsledek, protože pracujeme velice tvrdě. Víme, že před sebou máme spoustu práce, jelikož naši rivalové jsou stále daleko před námi, jsem si ale jistý, že pokud budeme pokračovat v tomto směru, výsledky přijdou, možná s trochou štěstí.”

Další článek: Fotogalerie: Velká cena Monaka 2014

9:47 | Red Bull za chvíli uveřejní video, které natáčel v Česku a na Slovensku. Sledujte premiéru živě na Youtube: odkaz
9:05 | U Ferrari očkují nejen zaměstnance, ale začínají očkovat také jejich rodinné příslušníky...
14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00